فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند

عاشق ها ايستاده ميميرند فیلم دوم اولین روز سی و دومین جشنواره فیلم فجر نخستين اثر شهرام مسلخی بود که با مضمون دفاع مقدس در جشنواره فیلم فجر دیده شد ، فیلم داستانی را بعد از جنگ روایت میکند ، در اين فيلم كه نقطه جديدي از جنگ گذاشته شده بود كه كمتر در سينمای جنگ صحنه ای از آن وجود داشته است.

عاشق ها ايستاده ميميرند داستان با رفاقت يك سرباز ايرانی و عراقی آغاز ميشود كه جان يكديگر را نجات ميدهند ، بعد از آن فيلم بدون آنكه نشانی از نفر سوم به ما بدهد و اين موضوع را ميتوان نقطه ضعف فيلم ناميد.


زندگی هم در نوع خود جنگ است

شهرام مسلخی كارگردان فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند شهرام مسلخی كارگردان فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند

در فيلم شهرام مسلخی بجز صحنه نخست آن كه تصويری از جنگ را به ما نشان ميدهد بيشتر به دنبال مسائل بعد از جنگ و درون خانوادگی پرداخته است ، در اين فيلم سروش صحت، لعیا زنگنه، پوریا پورسرخ، شوان عطوف از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند. همچنین یوسف صمدزاده تهیه کنندگی آن را برعهده دارد ،گفته ميشود اين اثر برداشت آزاد از یک داستان واقعی ميباشد.

 فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند و گفته های شهرام مسلخی درباره فيلم كه شايد ضد جنگ ناميده شود : در ابتدا برای خودم نیز انتخاب چنین موضوعی سخت بود، اما داستان این اتفاق ذهن من را درگیر خود کرده بود. این فیلم سینمایی به زبان سینما نشان می دهد که همه ما انسان هستیم و در سخت ترین شرایط حتی اگر دو دوشمن با دو زبان مختلف و حتی با کینه روبروی هم قرار گرفته ایم، باز هم لحظاتی پیش می آید که انسانیت را به هرچیزی ترجیح داده و زبان، مرز، حکومت و هر آنچه را که باعث جدایی انسان ها شده است، کنار گذاشته و به هم کمک می کنیم ، مسلخی در ادامه سخنان خود گفت : باز هم تاکید می کنم که این فیلم سینمایی یک اثر جنگی نیست و امیدوارم از این فیلم برداشت ضد جنگ نداشته و بلکه به آن نگاهی انسانی داشته باشند.

بازيگر فيلم در نشست خبری ابراز خوشحالی كرد از حضور در اين فيلم ، به گفته كارگردان اثر ايده اوليه اين فيلم از زمان اكران فيلم دانه های سوخته گرفته شد در سفری كه به كردستان داشتم با يك پليس برخورد كردم ، در اين برخورد پليس از من سوالی كرد و گفت شما در ايران فلانی را ميشناسيد و از او پرسيدم ما خيليها را به اين اسم ميشناسيم چرا اين را سوال را پرسيدی و آن پليس داستان فيلم عاشق ها ايستاده ميميرند را تعريف كرد.

منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است