رخشان بنی اعتماد کارگردان فیلم قصه ها
 

امروز روز دوم جشنواره فیلم فجر با اثری از رخشان بنی اعتماد با نام قصه ها آغاز به کار کرد ، فیلمی که  گذر به هفت موقعیت از زندگی آدم‌هایی دارد که در شرایطی شبیه به بسیاری از ما و آدم‌های دیگر جامعه روزگار می‌گذرانند.

فیلم قصه‌ها روایتی کاملا مستقل دارد و کسانی که فیلم‌های قبلی‌ بنی اعتماد را دیده‌‍اند، دانستند که مروری بر سرنوشت آدمها و شرایط اجتماعی سه دهه گذشته است.

فیلم قصه ها شاخه هایی پربار دارد

باران کوثری در صحنه ای از فیلم قصه ها
فیلم قصه‌ها که میتوان گفت از چند اپیزود تشکیل شده است ، هر قسمت از آن میتواند به تنهایی یک اثر را خلق کند ، اگر چه راوی بدون رودربایستی تلخی‌های جامعه ماست اما آدم‌ها و شخصیت‌هایی وجود دارند که در سخت‌ترین شرایط ایمان خود را به خدا از دست نمی‌دهند. در جایی از فیلم یکی از شخصیت‌ها در دیالوگی می‌گوید: شاید خدا شما را وسیله قرار داده تا مشکل ما حل شود. یا در اپیزود دیگری از فیلم که به ماجرای سرنوشت نوبر کردانی، شخصیت اصلی فیلم روسری آبی می‌پردازد در نامه‌ای که به او نوشته می‌شود به شکل ظریف و زیر پوستی به موضوع ایمان به خدا اشاره می‌شود.

این فیلم قبل از جشنواره در یکی از نمایش‌های خصوصی مورد توجه  سینماگران ومنتقدان معروفی چون احمدرضا درویش، محمد مهدی عسگر‌پور، سروش صحت، فرشته طائرپور، جمشید ارجمند، جواد طوسی، رضا درستکار، سید عبدالجواد موسوی، محمدعلی سجادی قار گرفت.

در فیلم رخشان بنی اعتماد هنرمندانی چون گلاب آدینه، صابر ابر، فرهاد اصلانی، نگار جواهریان، بابک حمیدیان، بهاره دانشگر، ریما رامینفر، حبیب رضایی، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا، خسرو شهراز، فوژان عارفپور، محمدرضا فروتن، شاهرخ فروتنیان، باران کوثری، پیمان معادی، فاطمه معتمدآریا، حسن معجونی، مهدی هاشمی حضور دارند.
gheseha-9-470x274
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بيگی

استفاده از اين مطالب با ذكر منبع و مرجع بلا مانع است