سریال مختار نامه
در پی نمایش فیلم روز رستاخیز احمد رضا درویش در روز پنجم جشنواره سی و دوم فیلم فجر که با مجوز از صاحب نظران این امر صورت گرفته بود ،  تهیه‌ کننده‌ سریال مختارنامه از به نمایش در نیامدن سیمای آن حضرت در سریال مختار احساس ناراحتی کرد.
محمود فلاح تهیه کننده سریال مختار در ادامه سخنان خود در این رابطه گفت : احساس می‌کنم کمی خط قرمز‌های تلویزیون به واسطه‌ی نوع بینندگانی که دارد، بیشتر از سینماست؛ بر این اساس شاید به خاطر نگاه سینمایی بوده که سیمای حضرت ابوالفضل(ع) را نشان دادند.
 با بیان اینکه از نمایش چهره‌ آن حضرت در فیلم «رستاخیز» اطلاع داشته است‌، گفت: نمایش سیمای حضرت ابوالفضل (ع) در ین دوره از جشنواره در فیلم روز رستاخیز احتمالا" به خاطر نگاه سینمایی بوده و دلیل دیگری نداشته است.

تهیه کننده مختارنامه : از نمایش سیمای حضرت ابوالفضل کاملا مطلع بودم

محمود فلاح تهیه کننده سریال مختار
محمود فلاح در این خصوص توضیح داد : متاسفانه هنوز موفق نشدم   سیمای حضرت ابوالفضل(ع) را در فیلم روز رستاخیز ببینم ولی کاملا"در ج مطلع بودم که قرار است چهره‌ی ایشان به نمایش دربیاید.

شاید به نمایش درآمدن چهره حضرت ابوالفضل(ع) در روز رستاخیز به این دلیل باشد که سینما بیننده‌های خاص خودش را دارد و محدودیت‌هایش نسبت به تلویزیون کمتر است. من به عنوان تهیه‌کننده‌ای که 30 الی 40 سال سابقه کار دارم، احساس می‌کنم کمی خط قرمز‌های تلویزیون به واسطه‌ی نوع بینندگانی که دارد، بیشتر از سینماست؛ بر این اساس شاید به خاطر نگاه سینمایی بوده که چهره‌ی حضرت ابوالفضل(ع) را نشان دادند.

تهیه کننده سریال مختار نامه در ادامه گفت :  به یاد دارم در زمان پخش سریال حدود 17 الی 18 دقیقه از صحنه‌های مربوط به چهره حضرت عباس(ع) را به دستور علما حذف کردند ، در آن مقطع من به همراه آقای داوود میرباقری هرچه تلاش کردیم تا چهره ایشان پخش شود به نتیجه نرسیدیم و اعلام کردند که این پلان‌ها باید حذف شود ، خدا را شکر کار ماندگاری از خودمان برجای گذاشتیم‌، بیان کرد: جا دارد بگویم از این اتفاقات ناراحت نشدم؛ چرا که آنچه که باید برای مختارنامه اتفاق می‌افتاد، افتاد به همین دلیل خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم از اینکه با آقای میرباقری کاری را انجام دادیم که مختارنامه اثری ماندگاری شد و مردم هم دوست داشتند. امیدوارم مردم از ما راضی باشند.

سریال مختار نامه
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است