سلامت استخوان ها

سلامت استخوان ها را با این میوه زمستانی تضمین کنیدخوردن دو عدد نارنگی در طول روز می تواند نیاز بدن به این دو ویتامین را برطرف کند. همچنین حاوی مقادیر بالایی از مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیوم و آهن و عناصر کمینه است. هر 100 گرم آن 1,4 گرم فیبر حل شدنی دارد.
نارنگی از ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان، بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان، آب مروارید و امراض التهابی پیشگیری می کند. همچنین با تحریک سیستم ایمنی، به بدن برای مقابله با اثرات ویروس VIH کمک می کند. فلاونوئیدها و لیمونوئیدهای موجود در آن نیز تاثیرات خوبی در رابطه با بیماری آلزایمر و پارکینسون دارند.
نارنگی را می توان تا دو هفته در یخچال البته ترجیحا در قسمت جامیوه ای نگه داشت تا پوست آن خشک نشود. آب نارنگی در مقایسه با آب پرتقال شیرین تر است و برای صبحانه بسیار خوب است.

تاثیرات مثبت نارنگی بر سلامتی پیشگیری از سرطان: مطالعات بسیاری نشان می دهند که مصرف مرکبات در پیشگیری از برخی سرطانها از جمله سرطان معده، مری، روده بزرگ، حلق و دهان نقش دارد. مصرف متوسط این میوه ها به اندازه 4 سهم در هفته می تواند خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش و سیستم تنفسی را تا حد زیادی کاهش دهد. همچنین تحقیقات دیگری مؤید این است که اگر درکنار مرکبات، چای سبز نیز نوشیده شود تاثیر قابل توجهی در کاهش این بیماری ها خواهد داشت.
چربی های خون: مصرف مرکبات به طور کلی با پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در ارتباط است. نوشیدن آب پرتقال،‌ گریپ فوروت و نارنگی کلسترول خون را کاهش داده و از تجمع آنها در عروق و آتروسکلروز( تنگ شدن عروق خونی) پیشگیری می کند. همچنین خوردن منظم نارنگی در خانم ها طی زمستان گویای تاثیر مثبت آن بر چربی خون است. نوشیدن روزانه 2 فنجان آب نارنگی در کودکان مبتلا به پرفشاری خون می تواند اکسیداسیون چربی ها و پروتئین های خون را کاهش داده و مقدار آنتی اکسیدان را بالا برد.
سلامت استخوان ها: بتا کریپتوکسانتین به عنوان مهم ترین کاروتنویئد موجود در نارنگی می تواند از کاهش توده استخوانی پیشگیری کرده و به علاوه سلول های استخوانی را نیز به تکثیر وا می دارد. تحقیقات نشان می دهد خانم هایی که مقدار کاروتنوئیدها در خون آنها بالاست، کمتر در معرض پوکی استخوان قرار می گیرند.
التهاب: فلاونوئیدهای موجود در مرکبات خواص ضد التهابی دارند. آنها مانع از سنتز و فعالیت ناقل های تاثیرگذار در التهاب می شوند.