فيلم روز رستاخيز احمد رضا درويش بالاخره پس مدتها در روز پنجم سی و دومين جشنواره فيلم فجر به نمايش در آمد و پس از فیلم روز واقعه روز رستاخیز با موضوع امام حسین  و یارانش به نمایش درآید.
 
فيلم روز رستاخيز احمد رضا درویش بجز داستانش که در رابطه با امام حسین  و یارانش نکته دیگری نیز در خود دارد و آن هم نشان دادن سیمای حضرت ابوالفضل و حضرت علی اكبر برای اولين بار  در یک فیلم سینمایی بود که با تائید مراجع این امر صورت گرفت.
 
نقش حضرت علی اکبر (ع) را سعيد عليپور  هنرمند جوان سینمای ایران بر عهده داشت ، علیپور در اولین حضور خود در یک فیلم سینمایی با یک نقش حساس با فیلم روز رستاخیز دیده شد در همين ارتباط بعد از نمايش فيلم روز رستاخيز به كارگردانی احمد رضا درويش مصاحبی با سعید علیپور انجام گرفت كه در زير آنرا ميخوانيم.
 

سعید علیپور : حضور من در فیلم روز رستاخیز لطف خدا بود

 سعید علیپور هنرمند فیلم روز رستاخیز در نقش حضرت علی اکبر (ع) پس از نمایش این فیلم گفت : حضور من در فیلم روز رستاخیز لطف خدا به من بود ،  پس از دیده شدن فیلم حس خوبی دارم من به اطمینان آقای درویش نقش حساسی به عهده داشتم و خوشحالم که با فیلم روز رستاخیز با چنین نقشی در سینما دیده شدم.

سعید علیپور در مورد سوالی درباره نقش حضرت علی اکبر (ع) گفت : همیشه آرزو داشتم واقعه عاشورا را از نزدیک میدیدم و در آنجا حضور داشتم و آرزویم به لطف خداوند و آقای درویش به حقیقت تبدیل شد و پس از حضور در این نقش حساس تازه متوجه شدم که امام حسین و یارانش در چه شرایطی بودند ، من عاشور را در فیلم روز رستاخیز با ایفای نقش حضرت علی اکبر لمس کردم.

سعید علیپور در ادامه سخنان خود گفت : به نظر من حضرت علی اکبر بیانگر عشق بود و در راه رسیدن به هدفش به شهادت رسید و جوانان ما میتوانند آن حضرت را در زندگی خود الگو قرار دمند ، سعید علیپور در پایان سخنان خود گفت : از آقای درویش برای انتخاب من در چنین نقشی کمال تشکر دارم.

منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است