حراج زنان :

 

در بانكوك می توان باهر قیمتی یك زن خرید.

از 50بات كه معادل 2شیشه نوشابه است ، تا2000بات كه دختربچه های لاغر و ریز اندام تایلندی را به اجاره می دهند و دلالان زنانگی را مانند كالا به حراج می گذارند. در بانكوك و یا پاتایا و حتی پوکت می توان،با قدم زدن در كوچه پس كوچه ها،شاهد انواع و اقسام ؛ دیسكوهاو تریاها و خانه های باشید كه با زن از توریست های سراسر دنیا پذیرایی می كنند. توریست های كه اگر مایل باشند می توانند با كمترین پول شب را در كنار دختربچه های 12-13ساله تایلندی به صبح برسانند.

دخترك 17ساله ای كه مقابل هتل بساط سوسك فروشی دارد،با شلوار جین كوتاه ،موهای زرد و قرمز رنگ كرده كه با فكل های سفید آن را بسته است.و صورت كاملا نقاشی شده عجیب و غریب و لب های كه با ماتیك پررنگ آلبالویی ،با حركت های تند و سریع از آغوش مرد اروپایی به آغوش مرد آسیایی می رود و با همه دلبری هایش موفق نمی شود كه خود را هم قیمت یك پرس غذا كه مخلوطی از سوسك و كرم است به مردانی كه گوشه خیابان روی نیمكت ها نشسته اند ارزانی كند.

دخترك مقابل دوربین فیگور می گیرد.و عكس می اندازد.ته رنگ زردش زیر رنگ ها پنهان نمی شود.به دوست مترجم من می گوید:"این شغل من است.من از ده سالگی كاركرده ام .هم غذا فروخته ام وهم اگر توریست ها بخواهند وقتم را با آنها می گذرانم.كارت ویژه سلامت دارم و مالیات می دهم.سیگار روشن می كند و تند تند به سیگار پك می زند.و با دیدن مرد كره ای كه به او اشاره می كند،بساطش را به دختری دیگر می سپارد و به دنبال او می دود.

كوچه هیپی ها ،كوچه باریك و بلندی است پر از دخترها و پسرهای هیپی كه موهای خود را در خیابان می بافند.در خیابان معامله می كنند.در خیابان می رقصند و جنس خرید و فروش می كنند. در این كوچه مشروب 60بات است و هیپی ها در كار معامله زنان با هم رقابت می كنند .پسران زرد پوستی كه تن و بدن خود را خالكوبی كرده اندو به عنوان بادی گارد یا دلال در این كوچه ها پلاس اند و دختران تایلندی قرمز پوشی كه وسط خیابان ایستاده اند و بی اعتنا به رقص اطراف خود مشتری ها را به خود و به محل اجاره زنان راهنمایی می كنند.كاتالوگ و بوروشور و عكس هم جزءابزار تبلیغاتی آنها به كار می رود.حراج زنان حراج زنان

دختران قرمز پوش با آن آرایش های تند از گرفتن عكس استقبال می كنند و از كار خود صحبت می كنند؛ كاملا عادی و بدون هیچ خجالتی .دخترك می گوید:"دولت مطابق با سال نو كشور برای ما تبریك می فرستد و از شغل ما كه برای كشور درآمد ایجاد می كنیم ،تشكر می كند.اینجا خیلی از دختر ها معلمند یا پزشك یا كارمند و یا خواننده و فروشنده اند و ما هم این شغل را داریم و اگر نه نمی توانیم شكم خودمان و خانواده امان را سیر كنیم .او گران ترین قیمتی كه برای دختر بچه های تایلندی می دهد 3000بات است .دختری كه 13سال دارد و حاضر است یك شب در كنار مرد بماند. شاید دردناك ترین صحنه ها،دیدن همین دختربچه های باشد كه بازار برده فروش های دوران های گذشته را امروز به شیوه ای مدرن در ذهن انسان تداعی می كند. دختر بچه های كه برای لذت مردان و درآمدی مختصر،می رقصند و شنیع ترین حركات را انجام می دهند.

كوچه،پس كوچه های این شهر شاهد زنان دیگری است كه از صبح تا شب،در هوای خفه كننده و شرجی بانكوك غذا می فروشند. زنان فقیری كه آنها هم،آدرس محلات تفریح شبانه و دیسكو ها را می دانند و مانند راهنما عمل می كنند."یا"زنی است كه با وجود لاغری و سوءتغذیه ای كه در ظاهرش مشهود است مانند فرفره ظرف می شوید،سبزی و كلم رنده می كند.ادویه اضافه می كند.مخلوط را می كوبد.كمی حرارت می دهد و چیزی به نام غذا در اختیار مشتری قرار می دهد.

"یا"در یك آلونك زندگی می كند و نان آور 4فرزندش است.همسرش فوت كرده و زندگی را به سختی می گذراند."یا"دوست دارد دخترش كه نتوانسته به دانشگاه دولتی راه یابد و نتوانسته در دانشگاه خصوصی درس بخواند"ماساژور"شود.ماساژ شغل دیگری است كه زنان تایلندی به آن مشغولند.

زن 30ساله ای كه اهل "پوكت"است و در یك مركز مخصوص ماساژكار می كند. می گوید:"من مردهای زیادی را می شناسم كه برای ماساژ به بانكوك می آیند.ماساژیك شغل سنتی است و ما از صبح تا شب كار می كنیم ."او حاضر نیست در محل های كه از ماساژ به عنوان یك ابزار سكس استفاده می كنند كار كند.اما هرروز تعداد زیادی از مشتریانش را مردها تشكیل می دهند. او اجازه عكاسی به من نمی دهد.

در فروشگاه "پلازا "با مرد 50ساله موبور فرانسوی صحبت می كنم كه هرسال دوهفته به تایلند می آید. او دندانپزشك است و همسر و 2فرزند دارد.عازم پاتایاست و تنها برای دیسكوهای شبانه،شب نشینی ها و تفریحات به تایلند آمده است.دختر تایلندی كه در كنار اوست شبها در یك هتل آواز می خواند.كارت بهداشت دارد و به زحمت وزنش به 45كیلو می رسد.

دیدن مردهای ایرانی هم عادی است.هواپیمای تهران –بانكوك مملو از مردانی است كه این كشور را برای تفریح انتخاب می كنند.مردانی كه در طول سفر به همسران خود تلفن می كنند.اظهار می كنند كه دلشان برای دخترانشان تنگ شده است و وقتی مطلع می شوند من روزنامه نگارم،همگی به اتفاق می گویند كه برای تجارت و یا كار به تایلند آمده اند و یا اینكه در سفرهای بعدی با همسرانشان خواهند آمد.مردانی كه در بازگشت از هیچكدام آنها آزمایش HIVبه عمل نمی آید.و در مبادی ورودی باز،وارد كشور شده و در صورت بیماری اولین فردی را كه قربانی می كند،همسرانشان است.

اما فصل مشترك همه روسپیان تایلندی فقر است و سرنوشت نهایی همه آنهانیز فقر و ایدز و اعتیاد و الكل كه آنها را به هلاكت و نابودی می كشد. یك زن 30ساله حتی دیگر فرصتی برای ادامه همین مسیر ندارد؛حتی به اندازه سیركردن شكمش.

دختران تایلندی ،كودكی را با فحشاء آغاز می كنندو دلالان و مردان كاباره دار بیشترین سود را از این تجارت كثیف انسانی می برند, روی یگر سكه ،قاچاق دختر بچه هایتایلندی است كه در شبكه های قاچاق به سمت اروپا حمل می شوند و باز این شبكه ها معمولا به وسیله مردانی اداره می شود كه زن را به شكل یك كالا و یا جنس می بینند.

محله "بت بویت رود"و یا اطراف "نایت شاپینگ رودها"با كوچه های موازی ،باریك ،پرزرق و برق ،مشروب فروشی های كنار خیابان و دختران و پسران اروپایی حالت عادی ندارند.انواع و اقسام داروهای محرك استفاده می شود.دختران سرهایشان را داخل كوچه آرایش می كنند و در دالان ها گم می شوند.چند هیپی بایك مرد بر سر قیمت یك دختر زرد پوست ،كوتاه قد دعوا می كنند.از همه ملیت ها در اینجا آدم می بینی .آدم های كه چانه می زنند.می گیرند،پس می دهند.و در همین كوچه ها و بالاخانه ها شرافت زنان را معامله می كنند.

در دانشگاه "محی دول "در سالایا دختر جوانی كه برای فارغ التحصیلی اش با مجسمه "سیترا"عكس می گیرد،گفت وگو می كنم. اوابتدا از زنان تحصلكرده و موفق تایلندی می گوید.اما نفی نمی كند كه جمع زیادی از دختران كشورش مایه سرگرمی و تفریح توریست ها شده اند و تن به فحشاء داده اند.او كشورش را فاقد منابع درآمدزا و منابع زیرزمینی می داند ومعتقد است كه دولتمردان نتوانسته اند از دریا و زمین و سنگ های قیمتی به شكل درست و مكانیزه استفاده كنند و به همین دلیل از فروش زنان و كار زنان به عنوان بالاترین منبع درآمد سود می برند.و حتی لیدی-بری ها با تزریق هورمون و دارو خود را به شكل زنان در می آورند تا بتوانندكاركنند. بسیاری از زنانی كه تن به خود فروشی می دهند،بدون كارت بهداشت هستند وبه همین دلیل آمار ایدز وحشتناك است و دختران آگاهی لازم جهت رعایت بهداشت را ندارندو برای اینكه مالیات ندهند،آمار خود را به دولت ارائه نمی كنند.چرا كه دولت از این افراد مالیات مختصری می گیرد.او مهم ترین مشكل را عدم رعایت بهداشت و نداشتن آگاهی از چگونگی انتقال ایدز در میان این افراد می داند.
دختر فارغ التحصیل تایلندی می گوید:"در كمال تاسف ،تمام تاكسی ها،مغازه داران ،ماساژورها،فروشنده ها،هتل ها ،همه وهمه آدرس این محلات را بهتر از آدرس دانشگاهها و مراكز علمی كشور می دانند.و برای معرفی چنین مكان هایی حتی پول دریافت می كنند."

او آمار ایدزرا قطعی نمی داند ولی معتقد است كه حتما بیش از یك میلیون نفر آلوده به ویروس ایدز هستند و شما كه در این كشور در كنفرانس مربوط به زنان شركت كردید،باید از مشاور پادشاه كه در افتتاحیه شركت كرد ،راجع به ایدز و فحشا ء و ترافیك زنان در كشورش سوال می كردید.

در تایلند با تمام این مسائل و سقوط اخلاق در هر ساعت شب كه راه بروی و یا تاكسی بگیری كسی مزاحمت نمی شود و می توانی تا نیمه های شب گزارش تهیه كنی،عكس بگیری و بعد با خیال راحت یك تاكسی صدا كنی و به هتل بروی.هر چند كه همیشه با سوالات متعددی در ارتباط با حجاب از من می پرسیدند ومن مجبور می شدم كه راجع به حجاب توضیح بدهم.

 

مطلب از : فریبا داودی مهاجر