بررسی بازگشت علی کریمی به تیم ملی در ساکرنت

index1

در حالیکه ۱۲۳ روز تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل زمان باقی  مانده و ۴ تیم ایران، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به عنوان ۴ نماینده قاره آسیا در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان شرکت خواهند کرد.ساکرنت در گزارشی از ۴ بازیکن کلیدی با تجربه که امکان بازگشت آنها به تیم‌های ملی‌شان وجود دارد نام برد که در این میان نام علی کریمی نیز دیده می‌شود.
پارک جی سونگ از کره جنوبی، هری کیول از استرالیا و شونسوکه ناکامورا از ژاپن در کنار علی کریمی ۴ بازیکنی هستند که ساکرنت از احتمال بازگشت آنها به تیم‌های ملی‌شان در جام جهانی ۲۰۱۴ خبر داده است.
علی کریمی در طول رقابت‌های انتخابی جام جهانی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد‌ اما چندی پیش اعلام کرد دوست دارد به تیم ملی دعوت شود و اگر این اتفاق بیفتد با تمام توان در خدمت تیم کارلوس کی‌روش خواهد بود.

ساکرنت درباره علی کریمی می‌نویسد:

* خداحافظی در رده ملی

علی کریمی تاکنون چندین بار از تیم ملی ایران خداحافظی کرده است که آخرین آن در ماه می ۲۰۱۳ بوده است.

* اکنون کجاست؟

جادوگر تهران در حال حاضر برای تیم تراکتورسازی در لیگ برتر ایران بازی می‌کند.

* نکته مثبت

او مدت زیادی از فوتبال دور نبوده و به همین خاطر آمادگی بدنی خود را حفظ کرده است. او در حال حاضر یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران است. غیر منتظره است که او بتواند بازیکن ثابت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد اما به عنوان یک تعویض طلایی می‌تواند برای تیم ملی ایران در جام جهانی مفید باشد. او می‌تواند برابر تیم‌های دفاعی به میدان بیاید و از قدرت خود برای غلبه بر آنها استفاده کند. ستاره سابق بایرن‌ مونیخ هنوز هم چیزهایی در چنته خود دارد. خیلی از هواداران و رسانه‌ها در ایران دوست دارند که بار دیگر عملکرد خوب علی کریمی را ببینند.

* نکته منفی

سرعت بازی علی کریمی از دوران اوجش تا حد زیادی کم شده و او دیگر آن علی کریمی سال ۲۰۰۴ نیست که توانست به عنوان "مرد سال فوتبال آسیا" انتخاب شود. علی کریمی دیگر بازیکنی نیست که بتواند در هوای شرجی برزیل ۹۰ دقیقه‌ فوتبال بازی کند. با این وجود او تجربه حضور در جام جهانی را دارد. او در جام جهانی ۲۰۰۶ در تیم ملی ایران بود. علی کریمی قطعا می‌تواند چیزهای زیادی را به فوتبال اضافه کند.

* سرمربی

کارلوس کی‌روش در ماه ژانویه درباره بازگشت علی کریمی به تیم ملی ایران، گفت: درهای تیم ملی ایران به روی علی کریمی باز است.

* آرزو

قطعا علی کریمی آرزوی بزرگ‌تری غیر از رفتن به برزیل و حضور در جام جهانی ندارد.

* شانس بازگشت

شانس بازگشت‌ علی کریمی به تیم ملی ایران منطقی است. تیم ملی ایران فاقد تجربه بین‌المللی است آن هم به خاطر اینکه نتوانسته به خوبی خودش را برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده کند به همین دلیل علی کریمی می‌تواند گزینه مناسبی برای بالا بردن تجربه تیمی ایران باشد.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است و در اولین دیدار خود باید با تیم نیجریه بازی کند