جشنواره سی و دوم فيلم فجر با برگزاری مراسم اختتاميه خود در برج ميلاد رسما" به پايان رسيد ، مراسم اختتاميه سه شنبه شب ساعت 18:30 در برج ميلاد با اجرای شهيدی فر برگزار شد و به معرفی برگزيدگان  خود پرداخت.

در اين مراسم كه باز هم در زمان معين شده خود آغاز و پايان نيافت با غيبت احمد رضا درويش و ابراهيم حاتمی كيا همراه شد ، فيلم های روز رستاخيز و چ چمران توانستند بيشترين سيمرغ ها را به خود اختصاص دهند.


سيمرغی های جشنواره سی و دوم فيلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

 از بين نامزدهای اين بخش رضا ترکمان برای فیلم «پنجاه قدم آخر» - حمیدرضا سلیمانی برای فیلم «چ»-  حمیدرضا سلیمانی برای فیلم «رستاخیز» - زنده‌یاد محمدجواد شریفی‌راد و محسن روزبهانی برای فیلم «معراجی‌ها» سیمرغ بلورین این بخش به حمیدرضا سلیمانی برای «رستاخیز» اهدا شد.

 سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی: 

  از بين نامزدهای اين بخش سودابه خسروی برای فیلم «شیار ۱۴۳» - محسن دارسنج برای فیلم «همه چیز برای فروش» - سیدرسول سیدعربی برای فیلم «انارهای نارس» -محسن موسوی برای فیلم «رستاخیز» - مهرداد میرکیانی برای فیلم «قصه‌ها» -مهرداد میرکیانی برای فیلم «میهمان داریم» سیمرغ بلورین این بخش به محسن دارسنج برای «همه چیز برای فروش» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس:

 از بين نامزدهای اين بخش آبتین برقی برای فیلم «چند متر مکعب عشق»  عباس بُلوندی برای فیلم «چ» -حسن روح‌پروری برای فیلم «انارهای نارس» -شراره سروش برای فیلم «همه چیز برای فروش» - مرجان شیرمحمدی برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» - مجید میرفخرایی برای فیلم «رستاخیز» سیمرغ بلورین این بخش به مجید میرفخرایی برای «رستاخیز» و شراره سروش برای «همه چیز برای فروش» اهدا شد.

 سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم:

 از بين نامزدهای اين بخش برای فیلم «چ» صدابردار: بهمن اردلان / صداگذار: سیدعلیرضا علویان - برای فیلم «چندمتر مکعب عشق» صدابردار: مهدی صالح‌کرمانی/ صداگذار: امیرحسین قاسمی -برای فیلم «رستاخیز» صدابردار: یداله نجفی/ صداگذاران: جرمی‌پرایز، دن جانسون، ریچارد کانوی - برای فیلم «شیار ۱۴۳» صدابردار: کامران کیان‌ارثی/ صداگذار: آرش قاسمی - برای فیلم «عصبانی نیستم!» صدابردار: نظام‌الدین کیایی/ صداگذار: محمدرضا دلپاک - برای فیلم «همه چیز برای فروش» صدابردار: محمد حبیبی/ صداگذار: حسین ابوالصدق سیمرغ بلورین این بخش به بهمن اردلان صدا بردار و سید علیرضا علویان صداگذار «چ» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد:

 از بين نامزدهای اين بخش آرش آصفی برای فیلم «رستاخیز» - حامد بهداد برای فیلم «آرایش غلیظ» - پرویز پرستویی برای فیلم «امروز» - رضا عطاران برای فیلم «طبقه حساس» - مهدی فخیم‌زاده برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» -نوید محمدزاده برای فیلم «عصبانی نیستم!» سيمرغ بلورين این بخش به رضا عطاران در «طبقه حساس» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن:

 از بين نامزدهای اين بخش حسیبا ابراهیمی برای فیلم «چند متر مکعب عشق» - ساره بیات برای فیلم «فصل فراموشی فریبا» - رویا تیموریان برای فیلم «شیفتگی» - سمیرا حسن‌پور برای فیلم «تمشک» - مریلا زارعی برای فیلم «شیار ۱۴۳» - باران کوثری برای فیلم «عصبانی نیستم!» سيمرغ بلورين این بخش كه از قبل پيش بينی شده بود به مریلا زارعی در «شیار 143» اهدا شد.

دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

از بين نامزدهای اين بخش فرهاد اصلانی برای فیلم «قصه‌ها» - بابک حمیدیان برای فیلم «چ» - بابک حمیدیان برای فیلم «رستاخیز» - اکبر عبدی برای فیلم «خواب‌زده‌ها» - میلاد کی‌مرام برای فیلم «خط ویژه» - صبا گرگین‌پور برای فیلم «مردن به وقت شهریور» در این بخش دیپلم افتخار به میلاد کی مرام برای «خط ویژه» رسید و سیمرغ بلورین این بخش به بابک حمیدیان برای «چ»، «رستاخیز» اهدا شد.

دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

 از بين نامزدهای اين بخش هنگامه حمیدزاده برای فیلم «اشباح» - ملیکا شریفی‌نیا برای فیلم «اشباح» - سهیلا گلستانی برای فیلم «میهمان داریم» شبنم مقدمی برای فیلم «امروز» - نعیمه نظام‌دوست برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» در این بخش دیپلم افتخار به هنگامه حمیدزاده و ملیکا شریفی نیا برای «اشباح» رسید و سیمرغ بلورین این بخش به شبنم مقدمی برای «امروز» اهدا شد.

دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن:

 از بين نامزدهای اين بخش سهراب پورناظری برای فیلم «آرایش غلیظ» - فرید سعادتمند برای فیلم «شیار ۱۴۳» -علیرضا کهن‌دیری برای فیلم «میهمان داریم» -استفان واربک برای فیلم «رستاخیز» -کارن همایونفر برای فیلم «همه چیز برای فروش» - پیمان یزدانیان برای فیلم «طبقه حساس» در این بخش دیپلم افتخار به کارن همایونفر برای «همه چیز برای فروش» رسید و سیمرغ بلورین این بخش به  استفان واربک برای «رستاخیز» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین تدوین:

 از بين نامزدهای اين بخش نیما جعفری جوزانی برای فیلم «خط ویژه» - حسن حسندوست برای فیلم «برف» - مهدی حسینی‌وند برای فیلم «چ» - مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم «متروپل» - هایده صفی‌یاری برای فیلم «عصبانی نیستم!» - خشایار موحدیان و سودابه سعیدنیا برای فیلم «آرایش غلیظ» سيمرغ بلورين در این بخش به مهدی حسینی وند برای «چ» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌برداری:

 از بين نامزدهای اين بخش محمد آلادپوش برای فیلم «میهمان داریم» - هومن بهمنش برای فیلم «امروز» - حسین جعفریان برای فیلم «رستاخیز» - مرتضی غفوری برای فیلم «چند متر مکعب عشق» -علی‌محمد قاسمی برای فیلم «همه چیز برای فروش» سيمرغ بلورين در این بخش به حسین جعفریان برای «رستاخیز» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه:

 از بين نامزدهای اين بخش بهروز افخمی برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» - سامان سالور برای فیلم «تمشک» - پیمان قاسم‌خانی برای فیلم «طبقه حساس» -مصطفی کیایی برای فیلم «خط ویژه» - حسین مهکام برای فیلم «برف» سيمرغ بلورين برای این بخش در بين تعجب حاضرين در سالن به بهروز افخمی برای «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی:

 از بين نامزدهای اين بخش بهروز افخمی برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» - ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم «چ» - احمدرضا درویش برای فیلم «رستاخیز» - محمدمهدی عسگرپور برای فیلم «میهمان داریم» - حمید نعمت‌اله برای فیلم «آرایش غلیظ» سيمرغ بلورين در این بخش به  احمدرضا درویش برای فیلم سینمایی «رستاخیز» رسيد كه با غيبت احمد رضا درويش تهيه كننده اين فيلم با نظر كارگردان سيمرغ خود را به هنرمند جوان و شايسته فيلم آرش آصفی تقديم كرد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم (به تهیه‌کننده):

 از بين نامزدهای اين بخش آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (به تهیه‌کنندگی بهروز افخمی و سیدجمال ساداتیان) - چ (به تهیه‌کنندگی بنیاد سینمایی فارابی) - رستاخیز (به تهیه‌کنندگی تقی علیقلی‌زاده) - شیار ۱۴۳ (به تهیه‌کنندگی ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی) - قصه‌ها (به تهیه‌کنندگی رخشان بنی‌اعتماد» سيمرغ بلورين در این بخش به «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» (به تهیه‌کنندگی بهروز افخمی و سیدجمال ساداتیان) رسید و دومین  سیمرغ به «رستاخیز» به تهیه‌کنندگی تقی علیقلی‌زاده اهدا شد.


سيمرغ های بلورين بخش نگاه نو

دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین فیلم:

از بين نامزدهای اين بخش تراژدی (به تهیه‌کنندگی محمدحسن نجم) - چند متر مکعب عشق (به تهیه‌کنندگی نوید محمودی) - حقِ سکوت (به تهیه‌کنندگی سیدرضا میرکریمی) - خانه‌ای کنار ابرها (به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری) - سیزده (به تهیه‌کنندگی سعید سعدی) - ملبورن (به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی) سیمرغ بلورین در این بخش به نوید محمودی برای «چند متر مکعب عشق» اهدا شد که جایزه خود را به مادر مرحوم خود تقدیم کرد و دیپلم افتخار این بخش نیز به هومن سیدی برای ساخت فیلم سیزده تقدیم شد.

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی:

 از بين نامزدهای اين بخش نیما جاویدی برای فیلم «ملبورن» - هومن سیدی برای فیلم «سیزده» - جمشید محمودی برای فیلم «چند متر مکعب عشق» - آزیتا موگویی برای فیلم «تراژدی» - محمدهادی نائیجی برای فیلم «حقِ سکوت» - برزو نیک‌نژاد برای فیلم «ناخواسته» سیمرغ بلورین در این بخش به جمشید محمودی برای «چند متر مکعب عشق» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه:

 از بين نامزدهای اين بخش بهروز افخمی برای فیلم «پایان خدمت» - سیدجلال دهقانی اشکذری برای فیلم «خانه‌ای کنار ابرها» - هومن سیدی برای فیلم «سیزده» - رضا کریمی برای فیلم «تراژدی» - جمشید محمودی برای فیلم «چند متر مکعب عشق» - محمدهادی نائیجی برای فیلم «حقِ سکوت» سیمرغ بلورین در این بخش به هادی نائیجی برای «حق سکوت» اهدا شد.

دیپلم افتخار بازیگری مرد:

 امیر جدیدی برای «پایان خدمت»، «سیزده».

دیپلم افتخار بازیگری زن:

 پانته آ پناهی ها برای «خانوم».

دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری:

 مسعود سلامی برای «ناخواسته».


سیمرغ های بخش سینما حقیقت

 سیمرغ بلورین بهترین فیلم:

از بين نامزدهای اين بخش جایی برای زندگی (به تهیه‌کنندگی محسن استادعلی و نسرین عبدی) - حیات در رگ‌های سرد (به تهیه‌کنندگی فتح‌اله امیری) - خاطراتی برای تمام فصول (به تهیه‌کنندگی مرتضی رزاق‌کریمی)  سیمرغ بلورین در این بخش به مرتضی رزاق کریمی برای «خاطراتی برای تمام فصول» اهدا شد.

جایزه ویژه و سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی:

 از بين نامزدهای اين بخش محسن استادعلی برای فیلم «جایی برای زندگی» - لقمان خالدی برای فیلم «کمی بالاتر» - مصطفی رزاق‌کریمی برای فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» - مهدی نورمحمدی برای فیلم «در پناه بلوط» جایزه ویژه هیئت داوران بهمجتبی میرطهماسب برای «شش قرن و شش سال» رسید و سیمرغ بلورین در این بخش به محسن استاد علی برای «جایی برای زندگی» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین پژوهش و تحقیق

 از بين نامزدهای اين بخش مصطفی رزاق‌کریمی و سام کلانتری برای فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» - بهزاد فتحی‌نیا برای فیلم «حیات در رگ‌های سرد» - سیدغلامرضا نعمت‌پور و لاله روزگرد برای فیلم «برای گونگادین بهشت نیست» سیمرغ بلورین در این بخش به سید غلامرضا نعمت پور و لاله روزگرد «برای گونگادین بهشت نیست» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین دستاورد فنی- هنری

 از بين نامزدهای اين بخش وحید بتوته برای فیلم «لطفاً بوق بزنید» - ماکان عاشوری برای فیلم «نیمروز مَکُران» - علی لقمانی برای فیلم «باد بر باغ نظر» - مهدی نورمحمدی و محمود منصوری برای فیلم «حیات در رگ‌های سرد» -مهدی نورمحمدی برای فیلم «در پناه بلوط» سیمرغ بلورین این بخش به مهدی نورمحمدی برای «درپناه بلوط» اهدا شد.


 بخش جوایز از نگاه مخاطبین و جایزه ویژه :

جایزه ویژه هیات داوران:

نرگس آبیار «شیار 143» و حمید نعمت الله «آرایش غلیظ».

جایزه بهترین فیلم از نگاه مردمی: 

«خط ویژه» مصطفی کیایی، «شیار 143» نرگس آبیار.

جایزه ویژه نگاه ملی :

از سوی نهاد ریاست‌جمهوری به بنیاد سینمایی فارابی برای تهیه فیلم «چ» اهدا شد.

 منبع : نون و آب

مطلب : محمد بيگی

استفاده از اين مطالب با ذكر منبع بلا مانع است