نجات سربازان ربوده شده ایرانی

علی‌ عبداللهی اظهار کرد: آقای وزیر کشور دستور دادند که کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های ذیربط برای پیگیری این موضوع تشکیل شود و ما در حال دنبال کردن کار هستیم. وی افزود: با توجه به اخباری که داریم آن‌ها این سربازان را به پاکستان برده‌اند و وزارت خارجه نیز اقدامات لازم را انجام می‌ دهد.

آخرین تلاش ها برای نجات سربازان ربوده شده ایرانی

نگاه این سرباز به دوربین احساسات همه ایرانی‌ها را برانگیخت

ایسنا نوشت: معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا دولت پاکستان به تعهدات خود در قبال ایران در مناطق مرزی عمل می‌کند، گفت: به هر ترتیب در مناطق مرزی شرایط خاص و ویژه‌ای وجود دارد که البته اینها مسئولیت دولت پاکستان را کم نمی‌کند. ما توقع و انتظارمان این است که آن‌ها اقدامات لازم را در این موضوع انجام دهند. وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اقداماتی که در حال انجام است به آزادی این سربازان امیدوار باشیم، تصریح کرد:‌تلاشمان این است که این اتفاق حاصل شود و امیدواریم که این تلاش‌ها هر چه زودتر به نتیجه برسد.

به آزادی سربازان ربوده شده از سوی جیش‌العدل امیدوار باشیم
حسینعلی امیری درباره اقدامات مسئولان امنیتی وزارت کشور در موضوع آزادی سربازان گروگان گرفته شده از سوی جیش‌ العدل گفت: برای نجات این پنج نفری که مورد ربایش قرار گرفته‌اند یکسری اقدامات دیپلماتیک از طریق وزارت خارجه در حال انجام است و از آنجا که اطلاعات موثقی مبنی بر اینکه اشرار این پنج نفر را به خاک پاکستان منتقل کرده‌اند وجود دارد وزارت خارجه اقدامات لاز م را انجام می‌دهد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: کشور پاکستان کشور دوست و برادر ماست و ما هم توقع داریم که اجازه ندهد اشرار از خاک کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌ کنید تکرار مکرر این جملات که پاکستان کشور دوست و برادر ماست و نگاه این چنینی، ما را از توجه به عمل کردن این کشور به تعهدات خود غافل کرده است گفت: ما از مقامات پاکستانی سوء نیتی تاکنون احراز نکرده‌ایم و خود آن‌ ها از این موضوع ناراحت هستند ولی به هر ترتیب آن‌ ها با مشکلات داخلی هم مواجه هستند که نمی‌ توانند به خوبی در این منطقه اعمال حاکمیت کنند.

امیری همچنین گفت: از سوی دستگاه‌های امنیتی- انتظامی اقداماتی در حال انجام است که نمی‌ توانیم آن‌ها را فعلا اطلاع‌ رسانی کنیم.

قائم مقام وزیر کشور همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این اقدامات به گونه‌ ای است که ما به نجات این سربازان امید داشته باشیم، گفت: در تمامی نهادهای ذیربط و استان‌ های همجوار پاکستان اقدامات لازم انجام می‌ شود و باید به آزادی این سربازان امیدوار بود.