حادثه مرگبار:

 

مقامات کره جنوبی از مرگ 10 دانشجو و مجروح شدن بیش از 100 نفر دیگر بر اثر ریزش سقف ساختمانِ محل برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان تازه‌وارد در این کشور خبر دادند.

بنابر اعلام مقامات کره جنوبی در حین این مراسم که به مناسبت آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان تازه‌وارد برگزار شده بود، سقف ساختمان در محل تجمع شرکت‌کنندگان ریزش کرد.حادثه مرگبار حادثه مرگبار

نیروهای امداد و نجات کره جنوبی پس از وقوع این حادثه در محل حاضر شدند و افرادی را که در زیر آوار گیرافتاده بودند، بیرون کشیدند. همچنین از آنجایی که مسیرهای ارتباطی به دلیل لغزندگی جاده‌ها غیرقابل تردد بود تا زمان رسیدن آمبولانس‌ها، مجروحان در محل حادثه تحت درمان قرار گرفتند.

در این حادثه که شب گذشته اتفاق افتاد، حدود 560 دانشجو از دانشگاه «بوسان» قرار بود برای برگزاری همایش دو روزه گرد هم جمع شوند که ناگهان سقف محل همایش ریزش کرد و باعث شد 10 دانشجو جان خود را از دست بدهند و بیش از 100 نفر دیگر مجروح شوند.

به گفته مقامات این کشور،‌ حدود 450 دانشجو پس از خوردن وعده شام در حال آماده شدن برای انجام فعالیت‌های حاشیه‌ای همایش بودند که سقف ساختمان ریزش کرد.

رسانه‌های داخلی کره جنوبی در گزارشی اعلام کردند: بارش شدید برف به وقوع این حادثه منجر شده اما دلیل این اتفاق رسما تایید نشده است.

گزارش‌ها حاکیست بسیاری از دانشجویان توانستند بدون کمک، خود را از داخل این ساختمان نجات دهند.