آغاز پروژه انجماد انسانها برای زندگی دوباره!

آغاز پروژه انجماد انسانها برای زندگی دوباره!شرکت روسی که طرح منجمد کردن انسان برای احیای دوباره آنها در آینده را مطرح کرده بود، اجرای این پروژه را روی داوطلبان ثروتمند آغاز کرده است. هر داوطلبی که می خواهد پنجاه سال بعد بیدار شود، باید ۳۶ میلیون دلار بپردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، تعداد داوطلبانی که مایلند منجمد شده و در دهه های آینده بیدار شوند، تاکنون به 34 نفر رسیده است.

شرکت کریوروس اطلاعاتی درباره آزمایش این طرح روز انسان ارائه نکرده اما اعلام کرده که علاوه بر انسان ها تاکنون 14 حیوان اهلی نیز منجمد شده اند.

پایگاه خبری صدای روسیه در این خصوص نوشت: شرکت روسی " KrioRus" مبلغ 36 میلیون دلار مقابل انجماد کامل جسم یا 12 هزار دلار برای انجماد سر یا مخ دریافت می کند.

قاعده کلی این است که انجماد جسم به صورت مستقیم بعد از مرگ جسمی فرد انجام می گیرد، (مغز بعد از سکته قلبی چند دقیقه زنده می ماند) اما عده اندکی وقتی در قید حیات هستند دوست دارند منجمد شوند. آنها حتی می توانند هزینه انجماد خود را به صورت اقساط بپردازند.

کسانی که در این شرکت کار می کنند، معتقدند که علم بشر تا 5 دهه دیگر قادر خواهد بود افراد منجمد شده را به راحتی به زندگی طبیعی بازگرداند و عمل کاشت مغز را انجام دهد.

ایده منجمد سازی برای زندگی مجدد در آینده، سال 1861 پس از آن مطرح شد که، "ادموند اباوت" نویسنده فرانسوی، حکایت " مردی با گوش های شکسته" را منتشر کرد؛ این حکایت مربوط به دانشمندی است که شخصی را منجمد کرده و پس از آن که امکان درمان بیماریش فراهم می شود او را دوباره به زندگی باز می گرداند.