سفیر ایران در اسلام آباد : مقامات پاکستان خبر آزادی ۵ مرزبان ایرانی را تأیید نکرده‌اند

مقامات پاکستان خبر آزادی ۵ مرزبان ایرانی را تأیید نکرده‌اندعلیرضا حقیقیان سفیر ایران در اسلام‌آباد لحظاتی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس بار دیگر اعلام کرد که مقامات رسمی پاکستان هنوز خبر آزادی 5 مرزبان ایرانی را تأیید نکرده‌ اند.

سفیر ایران پیش از این نیز در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس گفته بود که براساس پیگیری‌ های انجام شده تاکنون هیچ مرجع رسمی پاکستان خبر آزادی مرزبانان ایرانی را تائید نکرده است.

وی با بیان اینکه موضوع همچنان در دست پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان قرار دارد، خاطرنشان کرد: چنانچه خبر تآیید شده ای به دست آید اطلاع رسانی خواهد شد.

پیش از این برخی رسانه‌ ها به نقل از منابع پاکستانی از آزادی 5 مرزبان ایرانی ربوده شده خبر دادند و به نقل از خبرآنلاین سردار مسعود جزایری در نشست خبری با اصحاب رسانه در قم اظهار کرد: پنج سرباز ایرانی که در مرزهای شرقی ایران گروگان گرفته و به پاکستان منتقل شده بودند آزاده شده‌اند. وی افزود: مجموعه دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور تلاش کردند تا این قضیه را فیصله دهند. معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این قضیه مشکلات فراوانی را به وجود آورده بود گفت: مذاکراتی با دولت پاکستان صورت گرفت و در نهایت به آزادی گروگان‌ها انجامید.

در حالیکه علیرضا حقیقیان سفیر ایران در اسلام‌آباد لحظاتی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس بار دیگر اعلام کرد که مقامات رسمی پاکستان هنوز خبر آزادی 5 مرزبان ایرانی را تأیید نکرده‌ اند.