بارش باران در مراسم فرش قرمز اسکار
مراسم اعطای جوایز اسکار 2014 در حالی ساعاتی پیش به پایان رسید که بارش باران در ساعت اولیه اجرای مراسم فرش قرمز را برای برگزار کنندگانش مشکل ساز کرده بود.
در این مراسم فیلم «دوازده سال بردگی» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد و آلفونسو کواران جایزه بهترین کارگردانی را برای «جاذبه» را در مراسم اسکار 2014 به خود اختصاص داد.
هشتاد و ششمین دوره جوایز فیلم اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد و فیلم «جاذبه» در هفت بخش موفق به دریافت جایزه اسکار شد، اما جایزه مهم بهترین فیلم اسکار 2014 به «دوازده سال بردگی» ساخته «استیو مک‌کوئین» اعطا شد و از جمله ستارگان مطرح حاضر در 86 دوره مراسم اسکار می توان به مارتین اسکورسیزی، مریل استریپ، رابرت دنیرو، هریسون فورد، ساموئل ال جکسون، لئوناردو دی کاپریو، سیدنی پواتیه، کوین اسپیسی، برد پیت، آنجلینا جولی، دنیل دی لوئیس، بیل موری، کریستوف والتز، کریستین بل، جیم کری، ویل اسمیت، جان تراولتا، پنه لوپه کروز، بردلی کوپر و جیمی فاکس اشاره کرد.ضمن اینکه حضور نداشتن چهره هایی چون جرج کلونی و مت دیمون که در سالهای گذشته در مراسم اسکار حضور داشتند، در مراسم امشب به چشم می آمد.
مراسم اسکار  با سخنرانی الن دجنرس رسما" آغاز شد و  الن دجنرس صحبت هایش را اینگونه شروع کرد: ما چند روز است که خیلی سخت درگیریم. آخر باران می آمد! او همچنان گفت که وقتی ۷ سال پیش، مجری اسکار بوده است، همچنان مریل استریپ و مارتین اسکورسیزی و دی کاپریو نامزد بوده اند. و سپس با کمی شوخ طبعی، نامزدهای دریافت اسکار را معرفی کرد.

الن دجنرس در ادامه سخنان خود گفت : مهم ترین چیز در زندگی عشق و خانواده و محبت و دوستی است و معمولا اگر این ها را کسی به دست نیاورد، وارد بیزنس نمایش می شود ، در ادمه الن دجنرس مساله ی افتادن جنیفر لارنس را در سال گذشته، مطرح کرد و گفت به نظرم اگر امشب اسکار گرفتی، مجسمه را برایت می آوریم در ادامه شوخی های خود او گفت : حتما اول اینکه ۱۲ سال بردگی بهترین فیلم سال شود و احتمال دوم اینکه شما همه نژادپرست هستید. سپس گفت آن هاتاوی سفیدپوست برای اعلام جوایز به روی صحنه می آيد.

در ادمه آن هاتاوی به روی استیج آمد و نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد را معرفی کرد ، در این بخش جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد به جرد لتو رسید.

دریافت کنندگان اسکار در یک نگاه

مراسم اسکار مراسم اسکار


در مراسم اسکار سال 2014 فیلم «جاذبه» ساخته آلفونسو کوارون با کسب هفت جایزه اسکار، موفق ترین فیلم بود و  اسکار بهترین فیلم به «12 سال بردگی» ساخته استیو مک کوئین رسید و جایزه بهترین کارگردانی نیز به آلفونسو کوارون سازنده فیلم «جاذبه» اهدا شد.

مراسم اسکار سال 2014 : در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد، متیو مک کانهی با کنار زدن رقبای قدرتمندی چون لئوناردو دی کاپریو و کرستین بل، جایزه اسکار را به سبب بازی درخشانش در فیلم «کلوپ مشتریان دالاس» کسب کرد و به خانه برد و در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن نیز، جایزه اسکار به کیت بلانشت برای بازی در فیلم «جاسمین غمگین» به کارگردانی وودی آلن اهدا شد و در ادامه مراسم  گروه های موسیقی  «U2» و پینک خواننده زن سرشناس، قطعات زیبایی را به صورت زنده خواندند.

مراسم اسکار سال 2014 : جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به جارد لتو برای بازی در فیلم «کلوپ مشتریان دالاس» اهدا شد و در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز، جایزه اسکار به لوپیتا نیونگو برای بازی در فیلم «12 سال بردگی» رسید و در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، جایزه اسکار به فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» به کارگردانی پائولو سورنتینو اهدا شد.

مراسم اسکار سال 2014 : جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی به جان ریدلی برای فیلم «12 سال بردگی» رسید و در بخش بهترین فیلمنامه اصلی(اورجینال) نیز جایزه اسکار به اسپایک جونز برای نوشتن فیلمنامه فیلم «او» اهدا شد

مراسم اسکار سال 2014 : اسکار بهترین موسیقی متن فیلم در مراسم اسکار 2014 به استیون پرایز برای ساخت موسیقی فیلم «جاذبه» اهدا شد. جوایز بهترین فیلمبرداری، تدوین، صدا گزاری و تذوین صدا نیز به این فیلم ساخته شده توسط آلفونسو کوارون تعلق داشت.

مراسم اسکار سال 2014 : فیلم انیمیشن «یخ‌زده» محصول کمپانی دیزنی جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن را از آن خود کرد و در بخش بهترین فیلم مستند بلند، اسکار به «20 فوت تا ستاره شدن» ساخته مورگان نویل اهدا شد.

تصاویری از مراسم اسکار 2014
الکساندر پاین در مراسم فرش قرمز اسکار الکساندر پاین در مراسم فرش قرمز اسکار
مریل استریپ  در مراسم فرش قرمز اسکار مریل استریپ در مراسم فرش قرمز اسکار
بارش باران در مراسم فرش قرمز اسکار بارش باران در مراسم فرش قرمز اسکار
چیوتل اجیوفور، نامزد بهترین بازیگر مرد اصلی چیوتل اجیوفور، نامزد بهترین بازیگر مرد اصلی
متیو مک کانی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد به همراه همسر و مادرش متیو مک کانی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد به همراه همسر و مادرش
کیت بلانشت، برنده اسکار بهترین بازیگر زن کیت بلانشت، برنده اسکار بهترین بازیگر زن
آنجلینا جولی و برد پیت روی فرش قرمز اسکار آنجلینا جولی و برد پیت روی فرش قرمز اسکار
بارخاد عبدی، نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد و هم بازی اش در بارخاد عبدی، نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد و هم بازی اش در "کاپیتان فیلیپس"
مریل استریپ روی فرش قرمز اسکار مریل استریپ روی فرش قرمز اسکار
مارتین اسکورسیزی روی فرش قرمز اسکار مارتین اسکورسیزی روی فرش قرمز اسکار
برادلی کوپر روی فرش قرمز اسکار برادلی کوپر روی فرش قرمز اسکار
لئوناردو دی کاپریو، نامزد بهترین بازیگر مرد اصلی لئوناردو دی کاپریو، نامزد بهترین بازیگر مرد اصلی
تجلیل از نلسون ماندلا در مراسم اسکار تجلیل از نلسون ماندلا در مراسم اسکار
یادبود یادبود "فیلیپ سیمور" بازیگرامریکایی و از برندگان اسکار
"جارد لتو" و "لئوناردو دیکاپریو" دو نامزد جایزه نقش مکمل
"آلفونسو کوارون" برای دریافت جایزه بهترین کارگردان برای فیلم "جاذبه" روی صحنه می آید.
"استیو مک کوئین" برنده جایزه بهترین فیلم در کنار "لوپیتا نایونگ" برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل روی صحنه
ویل اسمیت و اهدا جایزه اسکار به برد پیت بازیگر فیلم ویل اسمیت و اهدا جایزه اسکار به برد پیت بازیگر فیلم "دوازده سال بردگی"
"ماتئو مک‌کانی" برای نقش‌آفرینی در فیلم «باشگاه خریدارن دالاس» جایزه بهترین بازیگر نقش اول را به دست آورد.
رو بوسی مک کانی و دیکاپریو در مراسم اسکار رو بوسی مک کانی و دیکاپریو در مراسم اسکار
جوانا هیل در مراسم فرش قرمز اسکار جوانا هیل در مراسم فرش قرمز اسکار
جوزف گوردن لویت در مراسم فرش قرمز اسکار جوزف گوردن لویت در مراسم فرش قرمز اسکار
در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد «جارد لتو» برای فیلم «باشگاه خریدارن دالاس» جایزه اسکار را دریافت کرد در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد «جارد لتو» برای فیلم «باشگاه خریدارن دالاس» جایزه اسکار را دریافت کرد
عوامل فیلم انیمیشن بلند و دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم انیمیشن عوامل فیلم انیمیشن بلند و دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم انیمیشن
جون اسکوئیب، که نامزد بهترین بازیگر زن مکمل شده است جون اسکوئیب، که نامزد بهترین بازیگر زن مکمل شده است


منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

منبع تصاویر : کافه سینما و fararu.com

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلامانع است