کاروانی با رنگ یکپارچگی و دوستی

کاروان فرهنگی اقوام ایرانی، که ساعت 6 روز دوشنبه یکم اردیبهشت 1393 خورشیدی، حرکت خود را از شاهچراغ  شیراز آغاز کرده است، امروز نیز همچنان راه خود را برای رسیدن به کرانه‌های نیلگون شاخاب همیشه پارس، دنبال کردند. در این راهپیمایی از همه‌ی اقوام ایرانی مانند، ترک، لر، کرد، لک، بلوچ، بختیاری، قشقایی، سیستانی،   گیلک   و... باشنده هستند
آرمان این راهپیمایی 10 روزه، همدلی و یکپارچگی همه‌ی اقوام با یکدیگر و پاسداشت جایگاه نامداران و سرداران و دلاورانی است که در راه ایران کوشش کرده و از جان و دارایی خود گذشته‌اند.
اقوامی که در این راهپیمایی هستند، به هر شهری که می‌رسند، نام و یاد نامداران و سرداران آن دیار را گرامی می‌دارند. آنها مردمان شهرهای گوناگون ایران را با هر گویش و لهجه‌ و با هر پوشش و رنگی که دارند، به مهربانی و همدلی و ایران دوستی فرا می‌خوانند.
یکی از سردارانی که نام و یادش در این برنامه گرامی داشته می‌شود؛ «رییس‌علی دلواری» است. این کار با دیدار از نوادگان آن سردار انجام خواهد گرفت.
بر پایه‌ی گفته‌های «غلامعلی کاظمی» مدیرعامل شرکت کوچ ایل قشقایی و برگزارکننده‌ای این برنامه؛ يك نوعروس و داماد، بر آن شده‌اند تا جشن ماه‌عسل خود را همراه با این کاروان برگزار کنند تا رنگ شادی و زندگی، به این برنامه‌ی فرهنگی داده باشند. گروه‌های هنری از میان اقوام ایرانی، در سراسر روزها و شب‌هایی که کاروان در راه رسیدن به کرانه‌های شاخاب پارس است، به برگزاری برنامه‌های گوناگون خواهند پرداخت. بسیاری از مردم در روز پایانی و همزمان با جشن ملی شاخاب پارس، به کاروان خواهند پیوست تا همراه دیگران در آن جشن ملی باشنده باشند.
 

 عکس ها از سید غلامعلی کاظمی است.