گپ سبزو ( ابوموسی ) قطب گردشگری می شود

نام پارسی "گپ‌ سبزو" نام راستین جزیره ابوموسی است...

 

به گزارش نون و آب به نقل از ایرنا، استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت های ویژه جزیره گپ سبزو در بخشهای مختلف گفت: این جزیره بزودی به یکی از قطب های گردشگری در کشور تبدیل می شود.

جاسم جادری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی شاخاب پارس در جزیره گپ سبزو اظهار داشت: در این راستا طرحی در حال اجرا است که از جمله آن می توان به احداث هتل و زیباسازی ساحل اشاره کرد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی های خوبی برای توسعه گردشگری در این جزیره در دست انجام است که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی شاهد رونق صنعت توریسم در آن باشیم.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای برای توسعه جزیره گپ سبزو دارد، تصریح کرد: در راستای گرامیداشت روز ملی شاخاب پارس، جشنواره ملی فرهنگی هنری شاخاب پارس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بندرعباس برگزار شد.

جادری با بیان اینکه شاخاب پارس نماد صلح و دوستی است ، بیان داشت: امروز نیز برای گرامیداشت روز ملی شاخاب پارس به شهرستان گپ سبزو آمده ایم تا پیام صلح و دوستی دولت و ملت و همچنین تقویت روابط با همسایگان را به دنیا برسانیم.

نماینده عالی دولت در هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود به بازدیدش از بیمارستان گپ سبزو اشاره کرد و گفت: در این بیمارستان نواقصی وجود دارد که برای رفع این اشکالات در زمینه های تامین تجهیزات، جراح و متخصص بی هوشی دستور لازم به رییس دانشگاه علوم پزشکی استان داده شده است.

شهرستان گپ سبزو در جنوب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و یکی از جزایر 14گانه این استان است
 
نام پارسی "گپ‌ سبزو" نام راستین جزیره ابوموسی است