فیلم مادر قلب اتمی ، فیلمی به نام ترانه ای از پینک فلوید

جدیدترین فیلم علی احمدزاده با نام مادر قلب اتمی نام دارد که چندی پیش فیلمبرداری آن با حضور بازیگران محمبوب سینمای ایران در تهران آغاز شد ، در این فیلم ترانه علیدوستی ، پگاه آهنگرانی ، محمدرضا گلزار و مهرداد صدیقیانی ایفای نقش میکنند.

نکته جالب درباره این فیلم شباهت نام آن با یکی از آلبوم ها و ترانه های گروه پینک فلوید است که مشخص نیست احمد زاده عمدی این نام را برای فیلم خود انتخاب کرده یا تنها یک شباهت است که احتمالا" حدس اولی درست تر است.

پینک فلوید در ژانویه ۱۹۶۸ یکی از تنها تصاویری که هر پنج عضوِ گروه در کنار هم ایستاده‌اند نام اعضا به ساعتگرد:دیوید گیلمور (نشسته)، نیک میسن، سید برت، راجر واترز، ریچارد رایت

ترانه مادر قلب اتمی یک سوئیت موسیقی شش قسمتی از آلبومی به همین نام است که توسط گروه پینک فلوید و ران گسین تنصیف شده است و این آهنگ طولانی‌ ترین آهنگ ساخته شده توسط پینک فلوید است.

استنلی کوبریک قصد داشت برای موسیقی متن فیلم پرتقال کوکی از عناصر اصلی این موسیقی استفاده کند که راجر واترز بیسیست و ترانه‌سرای گروه این درخواست را نپذیرفت گفتنی است که تمامی اعضای گروه در تصنیف این قطعه نقش داشته‌اند.

زمان ساخت این آهنگ همزمان با اولین پیوند قلب مصنوعی به یک زن حامله بود. به همین دلیل عنوان آهنگ و آلبوم را مادر قلب‌اتمی که عنوان یکی از سرمقاله‌ های روزنامه ایونینگ استاندارد انگلیس بود قرار دادند.

مطلب : محمد بیگی

استفاده ازاین مطالب با ذکر منبع بلا مانع است