لیلا حاتمی هنرمند مطرح سینمای ایران

لیلا حاتمی درباره اتفاقات پیش آمده در سرزمین مادری خود در حاشیه جشنواره کن پس از آنکه شدت انتقادات زیاد شد متنی را نه برای توجیه آن اتفاق بلکه برای معرفی خود منتشر کرد ، حاتمی گفت بسیار متاسفم چون خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت آگاهند.

لیلا حاتمی داور جشنواره 2014 فیلم کن سخنان خود را اینگونه آغاز کرد 

لیلا حاتمی هنرمند مطرح سینمای ایران

در این سال ها پیشنهادات مختلفی را برای بازی در فیلم های خارج از ایران را به این دلیل نپذیرفتم که ادامه فعالیت در سینمای ایران همیشه برایم اولویت داشته است.

در جشنواره های بین المللی که در طول این سال ها حضور داشته ام چه به عنوان بازیگر فیلمی که از سینمای ایران در جشنواره حضور داشته و نمایندگی ایران را برای دیگران تداعی میکرده و چه به عنوان داور منتخب و مدعو جشنواره هاکه صرفا به عنوان شخصیتی مستقل در آن ها حضور داشته ام ، سعی کرده ام موازین و اصول را رعایت کنم به همین دلیلِ روشن که رعایت این اصول از الزامات کار در سینمای ایران است.

این بار نیز طی مکاتباتی که با مسئولین فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن ها شده بودم لذا در مراسم افتتاحیه و غیره آنها همه مقررات را میدانستند و با همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد.

لیلا حاتمی در ادامه این نوشته گفت : اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را میگذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات که معمول این سن و سال است ، ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد ، مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.

هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمیتوانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است