سرخیو راموس

رئال مادرید با شکست تیم همشهری خود اتلتیکو مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2013 - 2014 شد تا بعد از ناکامی دوازده ساله ای که گریبانگیر این تیم شده بود بتواند جام را به خانه خود و شهر مادرید ببرد.

البته تیم رئال و هوادارانش این قهرمانی را مدیون فرشته نجات خود یعنی سرخیو راموس هستند که توانست با به ثمر رساندن گل تساوی در دقایق پایانی این مسابقه و انگیزه دادن به بازیکنان تیمش استارت قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بزند.

سرخیو راموس گارسیا متولد 30 مارس 1986 در محله کاماس سویل واقع در اندولوس است او درجوانی به تیم سویا پیوست و همبازی بازیکنانی چون خسوس ناواس شد تا اولین مسابقه رسمی خود را با پیراهن سویا در سال 2004 و در سن 17 سالگی انجام دهد تا نوید یک مدافع تمام عیار را به تیم ملی اسپانیا بدهد.

سرخیو راموس

راموس در سال 2004 - 2005 توسط یوفا به عنوان یکی از بهترین مدافع های جهان فوتبال انتخاب شد او برای سویا 31 مسابقه به میدان رفت و با این مقامی بهتر از ششمی لالیگا را کسب نکرد.

بعد از درخشش در سویا چند تیم بزرگ اروپایی برای خرید او پیش قدم شدند که در نهایت در تابستان ۲۰۰۵ رئال مادرید موفق شد او را با قیمت ۲۷ میلیون یورو به خدمت بگیرد که در آن زمان این مبلغ یک رکورد برای یک مدافع بحساب می امد. او تنها خرید اسپانیایی  فلورنتینو پرز در اولین دوره ریاستش در رئال مادرید بود.

بعد از آمدن به رئال مادرید او شماره ۴ این تیم را بر تن کرد که تا قبل از آن بر تن فرناندو هیرو کاپیتان سابق این تیم بود. راموس اولین گل خود را با پیراهن رئال مادرید در سال ۲۰۰۵ در مرحله گروهی مقابل لیون به ثمر رساند ، راموس در اولین فصل حضورش در رئال مادرید او بعنوان مدافع میانی و بعضی اوقات بعنوان هافبک دفاعی در این تیم بازی میکرد که بعد از ورود کریستوف متزلدر و پپه او در پست اصلی خودش بعنوان مدافع راست به بازی گرفته شد.

سرخیو راموس

هرچند که گل زدن از وظایف اصلی یک مدافع به حساب نمیاد اما راموس موفق شد در طی ۴ فصل اول حضورش در این تیم حدود ۲۰ گل به ثمر برساند.در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ فیفا سرخیو راموس را در تیم منتخب فصل قرار داد و درسال ۲۰۰۸ در تیم فصل اروپا از طرف یوفا قرار گرفت همچنین در همین سال او در رده ۲۱ نامزدهای بهترین بازیکن فصل اروپا از طرف یوفا قرار گرفت.درحال حاضر او کاپیتان دوم رئال مادرید بعد از ایکر کاسیاس است.

در ۲۰ آوریل ۲۰۱۱ راموس موفق شد به همراه رئال مادریددر مقابل بارسلونا در استادیوم مستایا والنسیا به مقام قهرمانی کوپا دل ری برسد. بعد از این قهرمانی او به همراه دیگر بازیکنان این تیم به شهر مادرید بازگشتند که در حال جشن گرفتن بر روی اتوبوس این تیم جام قهرمانی از دست او افتاد و صدمه دید.سرخیو راموس که در تیم زیر 21 سالهای اسپانیا یک مهره اصلی به شمار میرفت جانشین میشل سالگادو یکی از اسطوره های تیم ملی اسپانیا و باشگاه رئال مادرید شد.

سرخیو راموس

از علاقمندیهای راموس میتوان به چند مورد اشاره کرد ، راموس بیشتر وقت خود را با خانواده و همسر خود بیلار و  دوستان خود در سویا میگذراند و ورزشهای تنیس و گلف علاقه خاصی دارد ، راموس دو برادر دارد و از کودکی عاشق رسم دیرنه اسپانیایی ها یعنی گاو بازی است راموس را میتوانیم یکی از بهترین مدافعین مطرح جهان فوتبال بنامیم. 

مطلب : محمد بیگی 

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است