ویسنته دلبوسکه مربی تیم ملی فوتبال اسپانیا

ویسنته دلبوسکه گونزالس آخرین فردی بود که قهرمانی را برای تیم فوتبال رئال مادرید دوازده سال پیش به ارمغان آورد ، ویسنته مربی پر افتخار رئال مادرید بود که توانست این تیم را هفت بار قهرمان لالیگا - پنح بار قهرمان جام حذفی اسپانیا و دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان بکند و در سوپر جام اسپانیا و جام باشگاهای جهان و سوپر جام اروپا را برای تیم کهکشانی به ارمغان بیاورد ، وی هم اکنون مربی برترین تیم ملی جهان اسپانیا است.

دل بوسکه پس از قهرمانی در جام باشگاههای اروپا در سال 2001 - 2002 با تیم رئال مادرید با بی مهری سران باشگاه رئال روبرو شد و به ناچار از این تیم جدا شد تیمی که در آن زمان اسطوره های فوتبال جهان هچون مورینتس - زیدان - رائول گونزالس و لوئیز فیگو در خود داشت ، پس جدایی ویسنته دل بوسکه دیگر رئال نتوانست افتخارات زیادی را کسب نماید و همین دلیل باعث شد تا این صحبت مطرح شود که دلبوسکه تیم فلورنتینو پرز را نفرین کرده است.

ویسنته دلبوسکه مربی تیم ملی فوتبال اسپانیا

نفرینی که در این فینال هم تا دقایق پایانی پابرجا بود ولی این سرخیو راموس بازیکن مورد علاقه دلبوسکه بود که توانست این تابو را بشکند ، گویی که انگار دل دلبوسکه هم برای مادریدی ها سوخته است.

سران باشگاه رئال پس از آنکه جانشینان او نتوانستند نتایج او را تکرار کنند به خاطر فشار طرفداران این تیم دلیل تمدید نکردن قرارداد با دلبوسکه را تزریق کردن هویتی جدید به تیم دانستند که از همین دلیل میتوان فهمید که دست های پشت پرده و دلایل شخصی باعث رفتن دلبوسکه شده است. 

ویسنته در تاریخ 23 دسامبر 1950در سالامانکا اسپانیا به دنیا آمد او از همان کودکی عاشق رئال بود و فوتبال خود را از همان تیم آغاز کرد ویسنته به عنوان بازیکن هم در مجموع نه بار با تیم رئال قهرمان لالیگا و جام حذفی شد و در تیم ملی کشورش نیز 18 بار به میدان رفته است.

ویسنته دلبوسکه مربی تیم ملی فوتبال اسپانیا

ویسنته دل بوسکه بعد از دوران بازیکنی خود در تیم جوانان رئال مادرید سمتی را بر عهده گرفت ، دل بوسکه همیشه به عنوان یاور تیم خود به عنوان سر مربی موقت سکان هدایت این تیم را به عهده میگرفت تا توانست نتایج خیره کننده ای را برای خود در تیم رئال ثبت کند و همین امر باعث شد تا فلورنتینو پرز مدیر باشگاه مادریدی قرارداد بلند مدتی را با او تنظیم نماید.

اما فلورنتینو پرز از همان زمان ساز بی مهری خود را با دل بوسکه نواخت و در قرارداد وی بندی را مبنی بر اینکه اگر نتیجه قابل قبولی نگیرد قراردادش فسخ میشود و به سمت قبلی خود در تیم جوانان بازگردد.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع با مانع است