توسط بانک شهر تسهیلات کفن و دفن پرداخت می شود!

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسین محمدپورزرندی در جمع خبرنگاران از برنامه بانک شهر برای پرداخت تسهیلات کفن و دفن خبر داد و اظهار داشت: در شرع مقدس اسلام، همیاری و مساعدت با خانواده مصیبت‌دیده که عزیزی را از دست داده‌اند، امری مورد تاکید بوده و از این جهت بانک شهر با هماهنگی سازمان بهشت زهرا(س) اقدام به اعطای تسهیلات به خانواده‌های معزای نیازمند برای انجام امور کفن و دفن می‌نماید.

وی تأکید کرد: در صورتی که خانواده‌ عزادار جهت انجام امور خاکسپاری عزیز از دست رفته خود، به جهت نداشتن استطاعت کافی نیاز به کمک مالی داشته باشند، شعبه بانک شهر، مستقر در سازمان بهشت زهرا، تسهیلات قرض‌الحسنه و ارزان‌قیمت با کمترین تشریفات اداری به منظور انجام امور کفن و دفن ارایه می‌کند.

مدیرعامل بانک شهر خاطرنشان کرد: سازمان بهشت زهرا، بخشی از اطلاعات افراد نیازمند جهت اعطای تسهیلات در هنگام کفن و دفن را در اختیار داشته و با هماهنگی بانک شهر و سازمان بهشت زهرا این تسهیلات اعطاء می‌شود.

به گفته پورزرندی، این تسهیلات از منابع قرض‌الحسنه بانک و بین یک تا 3میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه به بی مهری سیستم بانکی نسبت به پرداخت تسهیلات شهری اشاره کرد و گفت: تنها کمتر از یک درصد منابع سیستم بانکی در این مدت به طرح های شهری پرداخت شده این در حالی است که 70 درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن و طرح ها نیز سودآور هستند.

پورزرندی توجه به نیروی انسانی، نگاه مشتری مدارانه در سطح شهرداری ها و افراد، تعامل متقابل با شهرداری ها را از اهم برنامه های این بانک اعلام کرد و اظهار داشت: قرار است این بانک به بانک شهروندی تبدیل شود، ضمن آنکه سامانه نظارت همگانی در بانک با شماره تلفن 8655 فعال شده است.

مدیرعامل بانک شهر همچنین از صدور کارت های شهروندی توسط این بانک خبر داد و گفت: این کارت ها برای ارایه خدمات پرداخت اتوبوس، تاکسی، مینی بوس و حمل و نقل عمومی ارایه می شود، ضمن آنکه تمام خرید و خدمات شهری نیز از طریق آن امکان پذیر است.

پور زرندی در ادامه به سرمایه بانک شهر اشاره کرد و افزود: سرمایه بانک هم اکنون 400 میلیارد تومان است که براساس برنامه ها قرار است این رقم به 1600 میلیارد تومان از محل آورده سهامداران و فروش دارایی ها افزایش یابد.

وی درباره اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص سقف 40 درصدی سرمایه پایه هر بانک در سرمایه گذاری سهام شرکت ها، گفت: براساس مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی این سقف رعایت خواهد شد؛ قرار است این بانک چهار هلدینگ مالی؛ ساختمانی؛ نفت و گاز و ای.سی.تی را برای انجام فعالیت های جدید خود راه اندازی کند.