سید جواد هاشمی هنرمند سینمای ایران

سید جواد هاشمی مرد آرام و دوست داشتنی سینمای ایران که در حال حاضر با تیم ملی هنرمندان ایران در جام جهانی مسکو میباشد و تهیه کنندگی پروژه یار دوازدهم را برای حمایت از تیم ملی بر عهده دارد ، در پی سخنان خانم الهام چرخنده مبنی بر اینکه به خاطر اعتقاداتش از این پروژه کنار گذاشته شده است یادداشتی را در بانی فیلم منتشر کرد که البته در این متن مستقیم نامی از ایشان نبرده ، ولی مشخص است که شخص مقابل سخنانش خانم چرخنده است.

سید جواد هاشمی در یاداشت خود درباره اتفاقات افتاده پیرامون این پروژه سخنان خود را اینگونه بیان کرد :

سید جواد هاشمی هنرمند سینمای ایران

از زماني که پروژه اعزام هنرمندان و پيشکسوتان فوتبال و مديران باشگاه ها به جام جهاني تحت عنوان پروژه يار دوازدهم «آغاز» شد، هجمه بي امان تهمت و افترا و توهين به حاميان و سرمايه گذاران اين پروژه به صورت کاملا برنامه ريزي شده رقم خورد و عده اي بي آن که بدانند هدف از اين سفر چيست و يا اينکه حتي اسامي مسافرين اعزامي را بدانند، شروع به تخريب اين مجموعه و مسافران آن كردند.

گله بسيار است، از هنرمنداني که در ليست اعزام نبودند و شروع به مصاحبه هاي رنگين كردند که هيهات، ما به اين سفر نمي‌رويم، بي آنکه بگويند آيا واقعاً آنها به اين سفر دعوت شده بودند؟ از افراد متظاهري که خود را به اين پروژه چسبانده و در نهايت با مظلوم نمايي و نشر اکاذيب بيهوده و به قصد تشويش اذهان عمومي و بزرگ نشان دادن خود پس از گرفتن ميليون ها تومان از اين قطار پيدا شدند. آيا آنهايي که از رفتن هنرمندان به جام جهاني گله مي کنند از خود پرسيده اند هزينه اعزام آنها چقدر است؟ تعداد آنها چند نفر است؟ آيا مردم عزيزمان مي دانند هزينه اعزام 40 هنرمند ما به جام جهاني با هزينه قرارداد يک فصل يک فوتباليست ليگ برتري برابري مي کند؟ آيا پولي که با سرمايه گذاري بخش خصوصي جهت اعزام هنرمندان در نظر گرفته شده بيت المال است يا قراردادهايي ميلياردي با بازيکنان مصدوم؟ در حالي که همه براي عکس يادگاري گرفتن با اين هنرمندان در رقابت هستند، چگونه است که حضور اين افراد در جام جهاني براي توليد يک پروژه سينمايي به بزرگترين مشکل جامعه تبديل شده؟ چرا کسي نسبت به ليست مديران باشگاه ها و مربيان و پيشکسوتان که با همين گروه به جام جهاني اعزام مي‌شوند، حساسيتي ندارد؟ آيا آنجا ديگر بحث پول بيت المال نيست؟ آيا مردم مي دانند درآمدي که از حضور هنرمندان بدست مي آيد، صرف حضور مديران و پيشکسوتان فوتبال در جام جهاني مي شود؟ بياييد بپذيريم که هدف اين پروژه بسيار والاتر از اينگونه بحث هاست.

سید جواد هاشمی هنرمند سینمای ایران

ما به عنوان جزء کوچکي از اين جامعه و در راستاي نامگذاري سال جاري با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي وارد اين کارزار شده ايم و از مردم عزيزمان و ارباب جرايد تمنا داريم که هر گله و شکايت و توهيني دارند آن را بسوي سرمايه گذار اين پروژه نشان بگيرند و حرمت هنرمندان خود را حفظ كنند و بدانند که آنها فقط و فقط به عشق پرچم مقدس و سه رنگ جمهوري اسلامي ايران قصد اين سفر را کردند و اين خواسته تمام و کمال سرمايه گذار است و شنيدن اين حرف ها را در راه سربلندي ايران سعادت خود مي داند.

حکايت خانمي هم که فرموده‌اند مرا بخاطر همراهي با ولايت طرد کردند، نه تنها عجيب نيست که مسبوق به سابقه نيز هست: يادم مي‌ آيد اولين روزي که ديدارشان کردم نشناختم، پرسيدم ايشان کيست؟ گفتند در شبکه خارجي و نه البته ضد انقلاب(!) فعاليت مي کردند و در چند کار تلويزيون هم بازي کرده‌ اند. عرض کردم مانعي نيست ايراني هستند و زير پرچم ولايت و کشور فعاليت کنند، خدا خيرشان دهد و الا تمامي ستاره هاي عضو پروژه ايراني و معتقد و مؤمنند و اگر از دست و زبان اين خانم رنجيده‌اند به جد من او را حلال کنند و چيزي نگويند تا به قول خودشان منزوي و کتک خورده به فعاليت هنري اشان ادامه ندهند، ضمنا ايشان مطرح کرده اند از مجري طرحي استعفاء داده‌اند و من نمي دانم کي به اين سمت رسيده بودند که استعفاء بدهند! مجري طرح توسط تهيه کننده انتخاب مي‌شود و بنده هرگز ايشان را انتخاب نکرده‌ام.

سید جواد هاشمی هنرمند سینمای ایران

مردم بدانند که فرزندان اين خاک از قراردادهايي که روزي آنها را تامين مي کند گذشته اند تا در کنار تيم ملي حضور داشته باشند. مردم بدانند که ستارگان سينماي آنها نمايندگان و سربازان آنها هستند در جبهه فرهنگ که در برزيل به دفاع از ارزش هاي آنها خواهند پرداخت در پايان لازم است از همراهي همه ياران شماره 12 که در ليست سرمايه گذار محترم براي همراهي در سفر قرار گرفته‌ اند تشکر کنم و از ارباب و جرايد که همه گاه حتي وقتي ما را به ضرب تازيانه انتقاد نواختند، همراهي کرده‌اند سپاسگزاري كنم و عاجزانه درخواست کنم هيچ شايعه‌اي از سمت و سوي هيچکس صحيح نيست مگر به صورت رسمي از طرف اينجانب به عنوان تهيه کننده، بسيار شفاف در قالب بيانيه منتشر شود.

سید جواد هاشمی در پایان سخنان خود گفت : و در آخر اينکه هرگاه کسي از اين قطار پياده شده، نه بخاطر مصلحت ديگران، که صرفا به دلائل شخصي خودش بوده است، به اميد روزي که بنده و هر که خواننده اين مقاله است، ريش و ريشه را با هم داشته باشند.

مطلب : محمد بیگی
استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است