افتخارافرینی میثم جهانی پوردرمسابقات جهانی کره جنوبی

میثم جهانی پوردرمصاحبه ای با پورتال نون و آب اظهارداشت:همان طورکه می دانید کره جنوبی مهد تکواندو جهان است. وهرتکواندوکاری ارزو داردتا برای یکبارهم که شده در ان کشور به روی شیابجانگ برود. وی که ازجمله قهرمانانی است که تجربه شیرین پیروزی در کره جنوبی را درکارنامه خود دارد وموفق به کسب  قهرمانی جهان در این کشور شده است. در ادامه تصریح کرد:درحال حاضردر اردوی تیم ملی تکواندو برای مسابقات جهانی به سر می برم وتمرینات دشواری را زیرنظر مربیان وکادر فنی طی می کنم.
 
آشنای با میثم جهانی پور:
میثم جهانی پور در فروردین ماه سال 1370 هجری شمسی متولد شد . او که ساکن شهر کرج می باشد ، از کودکی علاقه ی وافری به تکواندو داشت . در سال 1377 ورزش تکواندو را بصورت حرفه ای نزد استاد سید حسین موسی نیا آغاز کرد . از همان ابتدا ، او که 7 سال بیشتر نداشت در میان سایر هنرجویان استادش ، متمایز و برجسته شد .
نکته ای که هنر او را برتری می بخشید ، سرعت و دقت بالا در اجراء حرکات بود. 
 در فاصله ی سالهای 83 ـ 1377 وی که از سطح بالایی از آمادگی جسمانی برخوردار  بود ، با فعالیت در کیوروگی ( مبارزه تکواندو ) صاحب عناوین متعددی گردید . در سال 1385 با ورود پومسه ( فرم تکواندو ) به ایران توسط استاد شین چال کانگ ( سرمربی تیم ملی پومسه جمهوری اسلامی ایران ) ،جهانی پور در شمار اولین نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی در رده ی سنی نوجوانان قرار گرفت . در این جا این نکته قابل ذکر است که استاد کانگ در حال حاضر نیز سکانداری تیم ملی پومسه ی کشور را بر عهده دارد ، یکی از بزرگترین مربیان جهان در رشته ی تکواندو است .
 او که در این سالها به انجام تمرینات سنگین و دشوار در اردو های تیم ملی تحت نظر استاد کانگ پرداخته بود ، با افتخار آفرینی های متعدد در میادین مختلف ورزشی موفق به عضویت در  تیم ملی دانشجویان جمهوری اسلامی ایران نیز گردید .  این قهرمان نامی با کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات کشوری ، بین المللی و جهانی ، تا کنون کارنامه ی درخشانی از خود ارائه داده که از میان آنها می توان به کسب مدال طلا ی مسابقات بین المللی جام فجر در سال 2010 و عنوان نایب قهرمانی جهان در مسابقات 2012 کشور کره جنوبی اشاره کرد . میثم جهانی پور در حال حاضر در کنار ورزش قهرمانی خود ، در مقطع کارشناسی رشته ی تربیت بدنی ، علوم ورزشی و مدیریت ورزشی مشغول به تحصیل می باشد . 
 
درذیل تصاویرقهرمانی میثم جهانی پور را در مسابقات جهانی کره جنوبی مشاهده می کنید :