فیلم طبقه حساس ساخته کمال تبریزی

جدول فروش فیلم های در حال اکران نشان از سطر نشینی فیلم کمال تبریزی طبقه حساس میدهد، طبقه حساس با فروش بالای 5 میلیارد تومان رتبه نخست جدول فروش اکران سینماها را بدست آورد و بالاتر از فیلم معراجی های مسعود ده نمکی قرار گرفت.

در حال حاضر فروش کل فیلم های اکران شده در فصل بهار نزدیک به 16 میلیارد تومان ثبت شده است ، که احتمالا" این مبلغ به خاطر نمایش دو فیلم که در ژانر طنز می باشند است ، این اتفاق در حالی رخ داده  که 20 روز دیگر وارد فصل تابستان خواهیم شد و اگر زمان نمایش این دو فیلم به پایان برسد احتمالا" باز هم شاهد رکود سینما خواهیم بود.

دلیل رفتن به رکود هم میتواند این مسئله باشد که بیشتر مخاطبین به دنبال سرگرمی به سینما ها می آیند و سینما رفتن را یک تفریح میدانند و علاقه دارند تا داستانی با این نوع ژانرها ببینند ، در اینباره میتوان یک مثال هم زد مثلا" فیلم خط ویژه مصطفی کیایی که در شصت و هفتمین روز نمایش خود در تهران با وجود داشتن داستانی با سبک جدید طنز گونه و داشتن 10 سالن نمایش 1 میلیارد و 345 میلیون تومان و در شهرستان‌ها نیز با 35 سالن نمایش، 560 میلیون تومان فروش داشته است ولی فیلم معراجی های مسعود ده نمکی با دارا بودن مجموعا" 30 سالن در تهران و شهرستان‌ها، ‌5 میلیارد و 350 میلیون تومان فروش داشته است که از این میزان 2 میلیارد و 90 میلیون تومان به تهران و 3 میلیارد و 260 میلیون تومان به شهرستان‌ها تعلق دارد و این آمار نشان میدهد سلیقه مردم تغییر کرده است و بیشتر به دنبال دیدن فیلم های با ژانر 100% طنز هستند و به خاطر نام هایی که به این شیوه داستان فیلم میسازنند میروند و به تماشای آثار مینشینند ، البته باید این را هم گفت که مسئولین سینمایی کشور و سینماداران هم یکی از عوامل این نوع استقبال مردم از اینگونه فیلم ها هستند و به این نوع فیلم ها امتیازهای بیشتری در نمایش میدهند ، مانند دادن سانس هاس نمایش بیشتر و سالن های نمایش بیشتر و ....در پایان نگاهی به آمار فروش فیلم های اکران شده در این فصل می اندازیم.

رضا عطاران در صحنه ای از فیلم طبقه حساس ساخته کمال تبریزی

فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی در تهران، فروش 3 میلیارد تومان را رد کرد. این فیلم در شهرستان‌ها فروش 2 میلیارد و 400 میلیون تومانی را به نام خود ثبت نموده است.

اکبر عبدی در صحنه ای از فیلم معراجی ها ساخته مسعود ده نمکی
 فیلم «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌ نمکی نیز با دارا بودن مجموعاً 30 سالن در تهران و شهرستان‌ها، ‌5 میلیارد و 350 میلیون تومان فروش داشته است که از این میزان 2 میلیارد و 90 میلیون تومان به تهران و 3 میلیارد و 260 میلیون تومان به شهرستان‌ها تعلق دارد.

حامد بهداد در صحنه ای از فیلم زندگی جای دیگریست ساخته منوچهر هادی

زندگی جای دیگریست با 21 روز از نمایش به  کارگردانی منوچهر هادی تا شب گذشته با دارا بودن 20 سالن در تهران و 10 سالن در شهرستان‌ها 380 میلیون تومان فروش داشته است، که از این میزان 300 میلیون تومان به تهران و 80 میلیون تومان به شهرستان‌ها اختصاص دارد.

 بابک حمیدیان در صحنه ای از چ چمران ساخته ابراهیم حاتمی کیا

فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا نیز پس از گذشت 60 روز از آغاز نمایش، با دارا بودن 45 سالن، 2 میلیارد و 120 میلیون تومان فروش داشته است، که مبلغ 1 میلیارد و 210 میلیون تومان متعلق به تهران است و 910 میلیون تومان نیز به شهرستان‌ها اختصاص دارد.

هانیه توسلی - مصطفی زمانی- هومن سیدی در صحنه ای از فیلم خط ویزه ساخته مصطفی کیایی
 فیلم «خط ویژه» نیز پس از رسیدن به شصت و هفتمین روز نمایش، در تهران با 10 سالن نمایش 1 میلیارد و 345 میلیون تومان و در شهرستان‌ها نیز با 35 سالن نمایش، 560 میلیون تومان فروش داشته است.

 

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است