حراجی های بزرگ تهران

همانطور که در خبرهای قبلی گفته شد گزارشی نوشتاری را از حراج بزرگ هتل آزادی خدمت شما مخاطبین ارائه شد ، حال در این بخش به دنبال این نکته هستیم که اشخاصی که در اینگونه حراج ها شرکت می کنن آیا همان مرفهان بی درد هستند یا نه به دنبال هنر و هنر دوست میباشند و تنها برای ارزش گذاری به هنر سرزمینشان پای به اینگونه حراج ها میگذارند.

البته ما قصد توهین و بی احترامی به اشخاص حاضردر این حراج ها را نداریم ولی بی شک با توجه به احوالات سطح طبقاتی کشور شاید بتوان گفت متاسفانه بیشتراشخاصی که در اینگونه حراج ها شرکت میکنند ، بیشتر برای بنر شدن دست به خریدهای نجومی این آثار میزنند نه برای اهمیت دادن به هنر کشورشان البته در بین این اشخاص هستند کسانی که اهمیت و ارزش هنر را درک میکنند منظور این نیست که این آثار چنین ارزشی ندارند ، اتفاقا" ارزش هنری آنها بالاتر از این رقم ها است و همیشه گفته شده که برای هنر نمیتوان رقم تعین کرد.

شاید اگر بخواهیم دلیل این نظریه را بگوئیم ، میتوان رجوع کرد به نظرات نوشته شده توسط مردم در یکی از سایت های انعکاس دهنده این حراج که اکثر آنها با این نوع خریدهای نجومی مخالف هستند.

حراجی های بزرگ تهران

یکی از اشخاصی که در مورد این خبر دیدگاه خود را بیان کرده بود و گفته بوداونی که زیادی پول داره قصه مشهور شدن باعث این کارش میشه ، متاسفانه ما ایرانی ها که ادعای نوع دوستی و اخلاق مون گوش زمین و آسمون رو کر کرده به فکر هم نیستیم ، هنر عزیزه و هنرمندی مثل سهراب عزیز تر ولی با 3 میلیارد و چهارصد میلیون برای دو تا تابلو چند تا جوون رو میشه سر و سامان داد ، یا به چند تا مریض کمک کرد ، از کلیشه نمی خوام بگم ولی اقتصاد بیمار ایران از اینها بیشتر هم رخ می ده ، کسایی که سفینه سوار میشن و دور دور میزن تو خیابون یا تابلو آنچنانی می خرن...

شخص دیگری دید خود را از این اتفاق اینگونه بیان کرده بود : چه ربطی داره , هنرمند هم هزینه داره , اینکارا باعث میشه آثار هنرمندان از کشور خارج نشه.

شخص دیگری هم این حرکتها را در شان کشور نمیداند و می نویسد :  خیلی از این خرید ها صوری است تا پول پولدار ها را از جیبشان بیرون بکشند، من فکر می کنم چنین حراج هایی در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و خیلی نظرات دیگر که از همه نوع سطحی از جامعه گفته شده بود.

البته بیشتر حرف ما در این مطلب مشخص کردن این امر است که آیا ثروتمندانی که در جامعه نام آنان را مرفهین بی درد می نامند و( شاید از دید خیلی ها واژه درستی نباشد و دلیل آن هم این است که ما ثروتمندانی در جامعه داریم که از سطح پائین خود را با تلاش به این حد ازسرمایه رسانده اند )، بیشتر برای به رخ کشیدن دارائی خود به دیگران دست به خرید این آثار با قیمت های نجومی میزنند و یا نه .. آنها واقعا" به هنر کشور اهمیت می دهند که حاضر هستند مبالغ هنگفتی را خرج خرید مثلا" یک تابلو بکنند.

حال شما مخاطب عزیز میتوانید ما را در این امر یاری دهید و نظر خود را در این رابطه بیان کنید باشد که با نظر های خود ما را در اطلاع رسانی درست این مطالب کمک کنید.؟

حراجی های بزرگ تهران

مطلب محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است