فرزاد حسنی در صحنه ای از فیلم آمین خواهیم گفت سثر سامان سالور

آمین خواهیم گفت نام فیلمی از کارگردان آثاری چون سیزده 59-چند کیلو خرما برای مراسم تدفین - ساکنین سرزمین سکوت - ترانه تنهایی تهران - تمشک سامان سالور میباشد.

فیلم آمین خواهیم گفت در سه سال پیش ساخته شد و برای اولین و آخرین بار در جشنواره سی ام فیلم فجر دیده شد ، این فیلم که مضمونی انسانی دارد که با اینکه از جامعه و خانواده دور هستند هنوزعلاقه و عشق در وجود آنها دیده میشود.

فیلم با داستان عجیب و گیرایی خود مخاطب را به فکر فرو میبرد، در ابتدا فیلم نشان نمیدهد که چنین داستان قوی در خود دارد ، کم کم داستان شکل میگیرد و به سرانجام میرسد ، ماجرای فیلم به شکلی ساخته شده که حوصله مخاطب از دیدن آن تمام نشود ، گویی که انگار داستان به صورت پازل در کنار هم مرتب چیده شده است.

درهرصورت فیلم آمین خواهیم گفت در زمان خودش یکی از بهترین فیلم های ساخته شده بود، مخصوصا" ایفای نقش آزاده زارعی که تا پایان فیلم بسیاری متوجه راز نقش او نشده بودند و گریم متفاوت فرزاد حسنی که با ایفای نقش در فیلم سامان سالور نشان داد که از پتانسیل بالایی برای بازیگری برخوردار است ، البته نباید از ایفای نقش بازیگران دیگر این فیلم گذشت، هنرمندانی چون محمودنظر علیان و علیرضا مهران که نقش خود را به خوبی به نمایش گذاشتند.

علیرضا بهرامی در صحنه ای از فیلم آمین خواهیم گفت اثر سامان سالور

حال پس از گذشته تقریبا" سه سال از ساخت این فیلم که معلوم نیست به خاطر چه دلیلی تا کنون مجوز اکران نگرفته بود ، صحبت از بر طرف شدن مشکل صدور پروانه نمایش این فیلم میشود ، بحثی که اولین بار از زبان تهیه کننده این فیلم سید امیر سیدزاده بیان شده بود ، سید زاده در حاشیه جشنواره سی و دوم فیلم فجر در سال گذشته گفت: مشکلات این فیلم در حال حل شدن است و دو هفته آینده تکلیف اکران فیلم مشخص خواهد شد.

سیدزاده در آن زمان گفته بود : در مجموع «آمبن خواهیم گفت» فیلمی انسانی  و خوبی است که در دولت قبلی به آن اجحاف شد ، امیداریم فیلمسازان بتوانند در یک فیلم حرف های سیاسی، اجتماعی را به دور سنجاقک های فرهنگی مطرح کنند تا رابطه بین کارگردان و مردم حفظ شود تا چرخه فرهنگی به خوبی بچرخد.

محمد نظرعلیان در صحنه ای از فیلم آمین خواهیم گفت اثر سامان سالور

در مجموع سامان سالور نشان داده است که فیلم ساختن را میداند ولی آیا فیلمی که در زمان خودش جزء بهترین آثار بوده و با دید مخاطبین آن زمان سینمای ایران ساخته شده است ، میتواند در زمان حال که سطح فیلم دیدن مخاطبین سینما به شدت پائین آمده آنها را به خود جذب نماید.

سامان سالور در جدیدترین گفتگوی خود با سوره سینما درباره فیلم آمین خواهیم گفت : فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» با ۱۳ مورد اصلاحی اکران خواهد شد و بنا به دلایلی مجبور شدیم بخش هایی از فیلم را اصلاح کنیم که در نتیجه آن ۶دقیقه از فیلم کوتاه شد اما به مضمون و محتوا آسیبی وارد نشد. این فیلم اگرچه زمان مشخصی برای اکران ندارد اما دیگر توقیف نیست.

سامان سالور کارگردان فیلم آمین خواهیم گفت

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است