هشدار نسبت به وقوع طوفان در 21 استان کشور

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت طوفان روز گذشته پایتخت نسبت به وقوع طوفان مشابه در 21 استان کشور طی امروز و فردا هشدار داد. مرتضی اکبرپور در گفت وگو با خبرنگار حوادث ایسنا، در این باره گفت: نسبت به طوفان روز گذشته تهران از قبل اطلاعیه داده بودیم و پیش بینی می‌کنیم این وضعیت طی امروز و فردا ادامه داشته باشد.

اکبرپور نسبت به بروز طوفان در 21 استان کشور هشدار داد و گفت: براین اساس پیش بینی می‌شود که طی امروز و فردا در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، یزد و کرمان، طوفانی مانند طوفان روز گذشته پایتخت رخ دهد که البته ممکن است شدت آن کمتر باشد.

وی افزود: علاوه بر طوفان در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گلستان، مازندران، گیلان، سمنان و دامنه‌های البرز و جنوب استان خراسان رضوی بارش رگبار نیز پیش بینی شده که همین موضوع احتمال وقوع سیلاب در دهانه رودخانه‌ها را تشدید می‌کند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: بر همین اساس به ساکنان این استان‌ها و ساکنان حاشیه رودها و ارتفاعات توصیه می‌کنیم که از تردد غیرضروری در شهر خودداری کرده و از توقف در ارتفاعات،‌ تراس و بالکن ساختمان‌ها و حاشیه رودها جدا خودداری کنند.

58 مجروح در طوفان دیروز پایتخت

اکبرپور آخرین وضعیت کشته و مجروح شدگان طوفان دیروز پایتخت را نیز تشریح کرد و گفت: براین اساس 5 تن جان خود را از دست داده‌اند و 58 نفر نیز مجروح شده‌اند که حال 3 نفر از آنان وخیم گزارش شده است. وی پرتاب اشیا، سقوط اجسام، از دست دادن تعادل به دلیل سقوط داربست و ... را علت بروز این حوادث اعلام کرد و گفت: نمی‌توان در پایتخت نقطه‌ای را به عنوان نقطه حادثه خیز اعلام کرد چرا که طوفان تقریبا تمام شهر را در بر گرفته بود و کشته شده های ما نیز نشانگر همین موضوع است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه خسارت های ناشی از این طوفان هنوز اعلام نشده و تیم های ارزیاب با کمک عوامل مدیریت بحران شهرداری در حال بررسی آن هستند، گفت: درباره خسارت هایی که به خودروهای سواری و ... وارد شده نیز تدابیری اتخاذ خواهد شد و آن وسایلی که دارای بیمه بوده‌اند خسارت خود را از بیمه خواهند گرفت و وسایلی که بیمه نداشته اند خسارتشان از سوی مدیریت بحران پرداخت شده و تسهیلاتی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

اکبرپور بار دیگر از شهروندان خواست در این دو روز از تردد غیرضروری و حضور در ارتفاعات و حاشیه رودها خودداری کنند و گفت : طی امروز و فردا نیروهای مدیریت بحران و تمامی دستگاه های امدادی در آماده باش کامل هستند.