والیبال ایران و برزیل

از سری مسابقات لیگ جهانی والیبال و در مسابقات برگشت دیروز تیم های ایران و برزیل در ورزشگاه آزادی مقابل یکدیگر صف آرایی کردند.

در مسابقه قبلی دو تیم که در برزیل انگجام شد تیم ملی والیبال ایران توانست تیم مدعی برزیل را در 3 ست تحقیر کند و به همین دلیل تیم برزیل در حالی پا به این مسابقه میگذاشت که به دنبال پیروزی و گرفتن انتقام مسابقه قبلی بود.

مسابقه دو تیم در حال آغاز شد که جو منظمی در سالن دوازده هزار نفری نسبت به مسابقات قبلی حکم فرما بود و تماشاگران ومسئولین با مهربانی در کنار هم به دنبال حمایت از تیم ملی بودند ،بازیکنان و مربیان تیم برزیل که شهرت این سالن را شنیده بودند با چشمان خود جمعیت حاضر در سالن را با تعجب نگاه میکردند.

با شروع مسابقه به دلیل جو سنگین سالن در گیم اول تیم ایران نتوانست بازی خوبی را از خود به نمایش بگذارد و به همین دلیل این گیم را به حریف سر سخت خود واگذار کرد ، البته برزیلی ها هم به همین دلیل سرویسهای زیادی را از دست داد که بیشتر امتیازهای ایران هم از همین طریق یعنی اشتباه حریف بدست آمد.

ولی در گیم دوم این تیم ایران بود که خود را پیدا کرد و توانست تیم برزیل را متوقف کند و مسابقه را به گیم سوم بکشاند در این گیم متاسفانه خستگی بازیکنان ایران نمایان شد تا جایی که بهترین بازیکن ایران یعنی سید محمد موسوی هم در حد و ادازه های خود ظاهر نشد و متاسفانه نتیجه 2 بر یک به نفع برزیل در این گیم به پایان رسید.

ولی در گیم چهارم نوبت تماشاگران با غیرت ایران بود که شوک را بر پیکره تیم ایران و برزیل وارد کنند و با تشویق مداوم و روحیه دادن به تیم ایران باعث بازگشت آنها به مسابقه شوند و سالن را برای برزیلی ها تبدیل به جهنم کنند ، همین امر باعث شد تا تیم ایران با اختلاف چشمگیر تیم برزیل را در این گیم شکست دهد و مسابقه را به گیم رالی یعنی پنجم برساند تا اعصاب مربی باهوش تیم برزیل را به هم بریزد.

اما در گیم پنجم طوفان ایران آغاز شد و از همان ابتدا بازیکنان ایران توانستند اختلاف امتیازها با برزیل را افزایش دهند تا آنها را درکما فرو ببرند و همین اتفاق مهر برتری تیم ایران در مسابقه را بزند تا تیم ایران در مجموع 3 بر 2 پیروز این مسابقه شود.

والیبال ایران و برزیل

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلامانع است