در پی مساوی تیم ملی ایران در برابر تیم نیجریه در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی 2014 برزیل مردم در بعضی از مناطق پایتخت دست به پایکوبی و خوشحالی زدند در صورتی که این تساوی زیاد بوی خوشحالی نمیداد.

شادی مردم پس از تساوی تیم فوتبال ایران در برابر نیجریه

در حالی برخی از مردم در پایتخت پس از تساوی تیم ملی دست به پایکوبی و خوشحالی زدند که تیم نیجیریه حریف سرسختی برای ایران نبود و این تیم در رده بندی فیفا جایگاهی پائین تر از ایران دارد نه بالتر که به خاطر متوقف کردن این تیم درجه سوم تعدادی از هواداران تیم ملی به خیابانها بریزند و خوشحالی کنند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که شاید مقصر اصلی این طرز فکر تعدادی از مفسران فوتبال داخل کشور بودند که قبل از سفر تیم ملی ایران به برزیل از تیم نیجریه یک قول ساخته بودند.

شاید خیلی ها این سوال را بپرسند که اگر تیم نیجریه یک تیم درجه سوم است چرا نتوانستیم آنها را ببریم و تنها دفاعی بازی کردیم ، سوال خوبی است ؟ همیشه در تورنمتهای با این وسعت و در بازی نخست از لحاظ روانی هر تیمی نبازد ادامه راه برای آن تیم آسانتر میشود و تساوی ایران در مقابل تیم نیجریه یک تساوی عاقلانه بود اگرچه ما میتوانستیم نیجریه را شکست بدهیم ولی عاقلانه ترین کار همین تساوی بود تا تیم به شرایط بالای روحی دست پیدا کند و این امر نشان از هوش بالای مربی تیم کارلوس کیروش میدهد و روحیه گرفتن از این تساوی در مسابقات بعدی تیم ایران تاثیر مثبتی خواهد داشت.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است