خوان کارلوس پادشاه اسپانیا

پس از آنکه در روز گذشته تحولات بزرگی در اسپانیا شکل گرفت و پارلمان این کشور موافقت خود را با تغییرات در قانون اساسی و کناره گیری خوآن کارلوس پادشاه اسپانیا از قدرت اعلام کرد ، تحولات بزرگی هم در فوتبال این کشور رخ داد.

چهارشنبه بعد از ظهر، مراسم تشریفاتی امضای قانون ارگانیک پذیرش استعفای خوان کارلوس و انتقال مقام پادشاهی به ولیعد فلیپه در کاخ سلطنتی مادرید برگزار شد ، اما در جریان همین تغییر و تحولات سیاسی تیم فوتبال اسپانیا در عین ناباوری پس باخت در دو مسابقه با جام جهانی 2014 وداع کرد.

این اتفاق شاید شروع جنجالی باشد در فوتبال اسپانیا وکه گفته میشود تیکی تاکا دیگر به پایان راه رسیده است ، اما تمام این سخنان اشتباهی پوچ است به این دلیل که حذف اسپانیایی ها یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم خستگی بازیکنان مطرح این تیم ناشی ار فشار مسابقات باشگاهی آنها است.

احذف تیم فوتبال اسپانیا در جام جهانی 2014

قبل از شروع جام جهانی همانطور که دیدیم تیم های اسپانیایی نمایش خوبی از خود به جا گذاشتند و در یک چهارم نهایی و فینال جام باشگاهای اروپا حضور داشتند و همین امر باعث خستگی بازیکنان ملی پوش اسپانیا در جام جهانی شد ، مخصوصا" دفاع این تیم که از مدافعین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا تشکیل شده است.


اگر دقت کرده باشید در این دوره از مسابقان جام جهانی تمام بازیکنان مطرح اسپانیا در باشگاههای خود یکی از مهره های اصلی به شمار میروند و فشارمسابقات باشگاههای این کشور لالیگا هم در افت و خستگس آنها بی تاثیر نبوده است
.


در اینجا میشود مثالی زد تا کارشناسانی که تیکی تاکا را تمام شده میدانند به این حقیقت پی ببرند آن هم افت و خستگی بازیکنان تیم های ملی کشورهای دیگر شاغل در لالیگا است مانند کریستین رونالدو یا کندرائو ملی پوشان تیم پرتغال که آنها هم در اولین مسابقه تیمشان در جام جهانی در حدو اندازهای خود ظاهر نشدند.

 

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است