طرز تهیه لازانیا و سس مخصوص

مواد لازم برای 6 نفر :

 نوار لازانيا  400 گرم
 سوسيس ريز خرد شده  200 گرم
ژامبون ريز خرد شده  100 گرم
 قارچ خلال شده  5-6 عدد متوسط
 فلفل دلمه ای ريز خرد شده  يك عدد كوچك
مخلوط سويا و گوشت چرخ كرده روی هم 100 گرم
پياز ريز خرد شده يك عدد متوسط
گوجه فرنگي دو عدد ميكس شده
اورگانو ، فلفل سياه به مقدار لازم
سس گوجه فرنگی به مقدار لازم
پنير پيتزای رنده شده و ورقه ای به مقدار لازم
سس سفيد مخصوص يك استكان

 


طرز تهيه :
در ظرف نسبتا بزرگی تا دو سوم آب ميريزيم همراه با يك قاشق چايخوری نمك و مقداری روغن مايع ميگذاريم بجوشد. بعد نوارهای لازانيا را يكی يكی و به دقت داخل آب در حال جوش قرار دهيد  و  بعد از 8-10 دقيقه آب كش كنيد .

نكته : موقع آبكش كردن حتما كمی آب سرد روی آنها باز كنيد . تا حرارت داخل نوارهای لازانيا باعث خمير شدن آن در زمان پخت نشود .

در ظرفی مقداری روغن بريزيد بعد به ترتيب اين مواد را اضافه كنيد :
پياز ريز خرد شده، 3-5 دقيقه بعد سوسيس ريز خرد شده بعد از 5 دقيقه مخلوط سويا و گوشت چرخ كرده، بعد از اضافه كردن مخلوط سويا و گوشت چرخ كرده به دليل خاصيت جذب سريع روغن توسط سويا، نياز داريد تا كمی روغن به تابه اضافه كنيد . بعد از تغيير رنگ كامل مواد قارچ را اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا كمی رنگش عوض شود ( زياد هم سرخ نشود بهتر است ) و در آخر ژامبون را همراه فلفل دلمه ای ريز خرد شده به مواد اضافه كنيد . 2-3 دقيقه بعد گوجه فرنگی های ميكس شده را به مواد بيفزايد و خوب هم بزنيد. در اين مرحله ميتوانيد كمی  فلفل سياه و اورگانو نيز به مايع لازانيا اضافه كنيد . وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند شعله را خاموش كنيد و اجازه دهيد كمی سرد شوند .

كف و ديواره های يك ظرف ( ترجيحا ) پيركس را با مقدار خيلی كمی روغن چرب كنيد تا نوارهای لازانيا در آخر پخت به راحتی از ظرف جدا شوند . بعد كف ظرف را يك لايه نوار لازانيا پچينيد و روی آن را يك لايه خيلی نازك سس گوجه فرنگی بريزيد و با مايع لازانيا كه اكنون كمی سرد شده است ، بپوشانيد ، بعد روی مواد را اورگانو بپاشيد ، يك لايه كامل پنير پيتزا رنده شده بريزيد ( طوری كه تمام سطح مواد را بپوشاند ) و بعد دوباره يك لايه نوار لازانيا بچينيد و همين مراحل را تكرار كنيد تا نوارتان تمام شود ! يا مايع لازانيا و يا فضای ظرف.
در آخر هم با سس سفيد مخصوص كل سطح لازانيا را كامل بپوشانيد و يك لايه پنير پيتزای رنده شده بپاشيد و در آخر هم سطح ظرف را با پنير پيتزای ورقه ای بپوشانيد .

* سس سفيد مخصوص لازانيا
مواد لازم برای اين مقدار :

 

آرد سفيد 1 قاشق غذا خوری سر پر
 كره  25 گرم
 نمك ، فلفل سياه  به مقدار لازم
 شير  يك ليوان

 


طرز تهيه :
ابتدا آرد را كمی تفت دهيد بدون روغن و كره و قبل از اينكه رنگش شروع به تيره شدن كند ، كره را به آن بيفزائيد و مدام هم بزنيد تا كره نسوزد و به خورد آرد برود . وقتی كره آب شد و رنگ آرد كمی برگشت ، نمك و فلفل را اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا يك دست شود. در اين مرحله شير را آرام آرام به ظرف اضافه كنيد و تند تند هم بزنيد تا مواد ته نگيرند. تا زمانی مواد را روی حرارت نگه داريد كه مايع شما تبديل به يك سس غليظ شود .
دليل استفاده از اين سس در پخت لازانيا : جلوگيری از خشک شدن لازانيا هنگام گريل شدن ؛ و همچنين به دليل داشتن شير مانع از پخش شدن مواد در اثر حرارت ميشود .

ظرف شما آماده قرار گرفتن داخل فر ( يا مایكرو فر )  است :
در صورت استفاده از فر ، نيم ساعت قبل از استفاده فر را با حرارت 220 درجه گرم كنيد بعد ظرف را در طبقه وسط به مدت نيم ساعت قرار دهيد. در صورت استفاده از ماكروفر ، پايه بلند مخصوص گريل را وسط سينی گردان قرار دهيد و ظرف را روی آن بگذاريد ، بهتر است از برنامه پخت تركيبی + گريل استفاده كنيد . در اين صورت با قدرت 450 و زمان 20 دقيقه به نتيجه مطلوب ميرسيد .

نكته : اگر از اين دستور استفاده كرديد يا از دستور فر، در يك استكان كوچك تا نصف آب بريزيد و زير چهارپايه گريل بگذايد تا مانع از خشک شدن لازانيا شود .

اگر از دستور گريل خالی استفاده كرديد 30-40 دقيقه زمان لازم است ( بسته به نوع مایكروفر ) در اين روش از ترفند استكان آب استفاده نكنيد .

** منظور از ظرف نسبتا بزرگ : اندازه ظرف به حدی باشد كه نوارهای لازانيا به راحتی و بدون نياز به شكستن در آن جای بگيرند . تا نوارهای سالم و بدون ترك خوردگی داشته باشيد .

نكته :
سعی كنيد مواد را يك دست خرد كنيد تا هنگام برش زدن لازانيا به مشكل بر نخوريد .
اين روش ، روش اصلی و در واقع طريقه پخت لازانيا است . شما ميتوانيد مواد اصلی را به دلخواه تغيير دهيد . مثلا ميتوانيد به جای سوسيس و كالباس و گوشت چرخ كرده ، از كدو و بادمجان و سويا بدون گوشت چرخ كرده استفاده كنيد ( لازانيای سبزيجات )  يا هر چيز ديگری كه ميل داشتيد ...
راجع به سويا . براي دست يافتن به طعم بهتر سويا ، پيشنهاد ميكنم از دو ساعت قبل سويا را به جای آب معمولی در شير خيس كنيد . اين عمل هم باعث از بين رفتن بوی ( به نظر بعضی ها ) بد سويا ميشود و هم طعم بهتری به سويا ميدهد ؛ و قبل از استفاده سويا را در آبكش بريزيد و اجازه دهيد كاملا خشک شود .

لازانياي لقمه ای :

يك روش ديگر و ساده تر ( ساده تر هنگام خوردن البته ! ) برای تهيه لازانيا وجود دارد :

دو عدد نوار لازانيا را به صورت يك علامت + روی هم قرار دهيد . وسط اين + را كمی سس قرمز بريزيد و با مايع لازانيا پر كنيد و روی آن اورگانو و پنير و ... بپاشيد و يكی يكی نوار ها را ببنديد و در نهايت روی آن سس سفيد مخصوص را بريزيد و باقی مراحل كه مثل همان روش قبلی است . البته اگر به مزه پنير علاقه داريد يك ورق درسته پنير روی آن بگذاريد نتيجه بهتری خواهيد گرفت .  ميتوانيد از يك چوب خلال برای ثابت نگه داشتن نوار ها استفاده كنيد ( در صورت نياز )

قرار دادن يك لايه ضخيم پنير ورقه ای مانع از زيادي سرخ و خشک شدن لازانيای لقمه ای ميشود و در ضمن برای كسانی كه به طعم پنير علاقه دارند يك لقمه بسيار لذيذ به شمار ميرود ...


منبع : matbakhchi.blogfa.com