روستای مار کبرا در تایلند

یک دکتر تایلندی شصت سال پیش تصمیم گرفت روستایش را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کند و به همین علت از هم روستایانش خواست تا مار پرورش دهند. این امر باعث شد تا پرورش مار در این روستا بسیار همه گیر شود. این روزها این روستا که "Ban Kok Sa-Nga" نام دارد به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.


این روستائیان در پرورش مار بسیار مهارت دارند و البته تخصص آن ها در مار کبرا است و به همین علت به روستای کبراها معروف شده اند. تمام 140 خانواری که در این روستا زندگی می کنند تماما به پرورش مار مشغول هستند و همه آنها در مقابل خانه شان جعبه هایی دارند که مملو از مارهای کبرا است.

در این روستا همه چیز بر اساس مارها است و همچنین مسابقات زیادی نیز برگزار می شود تا گردشگران زیادی به روستا بیآیند. برای مثال یکی از مسابقات وحشتناک این روستا بوکس بین انسان و مار کبرا است.

یکی از نکات منفی در مورد این روستا خطرناک بودن آن است. تا به حال توریست های زیادی بوده اند که بر اثر حمله مارها جان خودشان را در این روستا از دست داده اند.


مرگ و میر توریست ها در حالی است که بسیاری از ساکنین این روستا در مقابل سم مارها خیلی بادوام هستند. یک مرد 72 ساله در این روستا تا به حال 21 بار نیش خورده است و به این مسئله نیز افتخار می کند.

مردم این روستا مارها را به عنوان عضوی از خانواده خودشان می دانند و نمی توانند آن ها را دور از خانه تصور کنند. برخی از آن ها وابستگی های واقعا عجیبی به مارها دارند به طوری که با مردن مارشان مریض و بدحال می شوند.