نکاتی فو ق العاده برای افزایش‌‌‌ عمر‌‌ باتری‌ لپ‌ تاپ

به گزارش نون و آب به نقل از مشرق، بسياری از مردم حاضر هستند هزينه بيشتری را بپردازند و لپ تاپی  را انتخاب کنند که شارژ بيشتری برايشان نگـه مـی دارد امـا پس از اين که اين هزينـه را کردند حاضر نيستند از باتری لپ تاپ خود به درستی استفـاده کننـد تا طول عمر آن کاهش پيدا نکند.

در این گزارش به شما نکاتی را در مورد نگهداری، تعمير و بالا بردن کارآيی باتری لپ تاپ آموزش خواهيم داد تا با به کارگيری آنها بتوانيد از آن بيشتر و بهتر استفاده کنيد. شايد بسياری از افراد فکر کنند که تمامی مشکلات يک باتری با تعويض اين سلولها قابل حل خواهد بود اما بايد بدانيد که اين کار به هيچ وجه آسان نيست. به عنـوان نمونه اگر در انجام اين کار از استانداردهای موجـود پيروی نکنيد ممکن است که در حين استفاده از باتـری، منفجر شود. پس شايد بهتر باشد که به جـای ايـن که به فکـر تعمير باتری لپ‌ تاپ خود باشيد بيشتر بـه اين موضـوع فکر کنيد که چگونه می توانيد با استفـاده بهتـر، جلوی خراب شدن زود هنگام آن را بگيريد.

مدام شارژ نکنيم

در حال حاضر بيشتر کاربران حتی در محيط‌های کاری هم ترجيح می دهند که از لپ تاپ شخصی خودشان استفاده کنند اما شارژ باتری لپ تاپ يا شايد بتوان گفت نحوه درست شارژ کردن آن به يک معضل اساسی در ميان کاربران تبديل شده است. بسياری از کاربران با شارژ مداوم به باتری ضربه می زنند و برخی ديگر با مصرف تا حد آخر شارژ به نوع ديگری باعث کاهش طول عمر باتری خواهند شد.

يک نکته بسيار مهمی که بايد در هنگام خريد لپ تاپ به آن توجه داشته باشيد اين است که بعد از خريد بهتر است که از لپ‌ تاپ خود استفاده کنيد تا شارژ آن به صورت کامل به اتمام برسد، بعد از اين که خاموش شد، آن را به مدت 12 ساعت به شارژ بگذاريد و در حين اين مدت از آن استفاده نکنيد. يادتان باشيد که اگر باتری لپ‌ تاپ شما مدام در حال شارژ باشد از طول عمر باتری لپ‌‌ تاپ به سرعت کاسته خواهد شد.

ارتباط هاردديسک با باتری

شايد تا به حال به اين موضوع فکر نکرده باشيد که منظم يا منظم بودن هاردديسک شما می تواند باعث صدمه خوردن باتری لپ‌ تاپتان شود. در اين مورد بايد بگوييم که هر چه هاردديسک شما کارش را به صورت سريعتری انجام دهد، تقاضای کمتری برای باتری ارسال خواهد شد. به ايـن ترتيب اگر يک هاردديسک مرتب داشته باشيد، کارايـی باتری لپ‌ تاپتان تا بيشترين حد ممکن افزايش پيـدا خواهد کرد. برای اين منظور بهتر است که هر چنـد وقت يک بار عمليات ديفراگ را انجام دهيد و حتمـا در حين انجام آن لپ‌ تاپ خود را به برق وصل کنيد. اگر مصرف برق هاردديسک کمتر شود، باتری شما مدت زمان بيشتری شارژ نگه خواهد داشت.

صفحه‌ نمايش و باتری

شايد شما هم جزو آن دسته از کاربران باشيد که عادت داريد در هنگام کار با سيستم، نور صفحه نمايش لپ‌ تاپ را تا بيشترين حد ممکن بالا برده و با نور زياد کار کنيد، بهتر است که به اين موضوع توجه داشته باشيد که در حال حاضر بيشتر لپ‌ تاپها دارای امکانی برای کم کردن نور صفحه نمايش هستند. البته برخی از آنها هم می توانند قابليتی را براي بهبود عملکرد سيی پيی يو و سيستم خنک کننده لپ‌ تاپ در اختيار شما قرار دهند. ايجاد تعادل در مصرف اين انرژی ها می توانند برای شما بالاترين ميزان طول عمر باتری را به ارمغان بياورد. اين موضوع را بدانيد که علاوه بر اين مسائل تمام نرم افزارهايی که به صورت خودکار در زمان روشن شدن کامپیوتر شما اجرا می شوند و در نوار ابزار پايين دسکتاپ قرار می گيرند، به سرعت شارژ باتری شما را مصرف خواهند کرد. با جلوگيری از اجرای آنها می توانيد تا حد زيادی باعث بهينه شدن مصرف باتری لپ تاپ خود شده و به طول عمر آن اضافه کنيد.

تميز باشيد

تميز نگه داشتن لپ‌ تاپ و باتری يکی از مسائل مهمی است که می تواند در اين زمينه به شما کمک کند. اگر اتصالات باتری را تميز نگه داريد و هر چند وقت يک بار با کمک يک پارچه و کمی الکل اين اتصالات را تميز کنيد، اين کار باعث خواهد شد که عمليات مبادله انرژی در ميان باتری و لپ‌ تاپ به نحو آسانتری صورت پذيرد. اگر فکر می کنيد که با استفاده نکردن از باتری می توانيد آن را سالم نگه داريد، بايد بدانيد که سخت در اشتباه هستيد. باتری شارژ شده را تا مدت طولانی بدون استفاده نگذاريد و بدانيد که هر باتری بايد تا حداکثر دو هفته بعد از شارژ مورد استفاده مجدد قرار گيرد. با رعايت اين نکات می توانيد اميد داشته باشيد که از باتری لپ‌ تاپتان به همان اندازه که برای آن پول خرج کرده‌ايد می توانيد استفاده کنيد.