انتشار خبر مثبت بودن دوپینگ 6 بازیکن هلند

پس از برد پرگل تیم هلند در مقابل قهرمان جهان اسپانیا همه از قهرمانی تیم هلند در جام جهانی 2014 برزیل سخن گفتند ولی سایت نشنال ریپورت خبر از مثبت بودن تست دوپینگ 6 بازیکن این تیم خبر داد.

در پی انتشار خبر دوپینگی بودن شش بازیکن هلند توسط سایت نشنال ریپورت ویسنته دلبوسکه مربی اسپانیا گفت :  در صورتیکه این موضوع حقیقت داشته باشد، با یک وضعیت بسیار ننگین و کثیف مواجه هستیم و هیچ جمله‌ای نمی‌توانم در این مورد به زبان بیاورم. می‌دانم که زندگی همیشه عادل نیست ولی این وضعیت که با شرایط دیگر بسیار فرق دارد و در صورت اثبات این موضوع فیفا باید شرمسار باشد.

ویسنته دلبوسکه مربی تیم فوتبال اسپانیا

این خبر در حالی از شبکه 24 ترکیه منعکس شد که گویا دکتر جیروجیو برتولوچی که مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا است، در مصاحبه‌ای گفت که بعد از بازی اسپانیا و هلند از بازیکنان هلندی تست دوپینگ گرفته شد و تست 6 نفر آنها مثبت از آب درآمد. در تست انجام شده نمونه‌هایی از داروهای نیروزا موجود بود که در این راستا بازیکنان تنها شامل جزای نقدی شدند.

دکتر برتولوچی در ادامه ضمن خودداری از ارائه توضیحات بیشتر اعلام کرد که این واقعه بسیار شرم آور بوده اما نمی‌تواند اسامی بازیکنان مذکور را اعلام کند.

مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا با بیان اینکه ادامه حضور هلند در مسابقات عادلانه نیست، افزود: موضوع را به فیفا اعلام کرده‌اند و فیفا فقط بر پیگیری عملکرد این بازیکنان تاکید کرده و معلوم نیست که چرا به ادامه حضور آنان اجازه داده شده است.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است