حضور هنرمندان در جام جهانی برزیل

پس از حضور تعدادی از هنرمندان برای حمایت از تیم ملی فوتبال در برزیل حرف و حدیث هایی درباره هزینه آنها مطرح شد که آیا فدراسیون فوتبال هزینه بالای آنها را پرداخت کرده که این امر از طرف مسئولین فدراسیون فوتبال تکذیب شد.

در پی حضور تعدادی از هنرمندان در برزیل پس از آنکه مسئولین فدراسیون فوتبال اعلام کردند که هزینه های اعزام این هنرمندان از طریق اسپانسر تامین شده و فدراسیون هیچ مبلغی را به آنها اختصاص نداده این بازار داغ این سخنان تعطیل شد ، ولی چند روز پیش بحث جدیدی مطرح شد که نشان میدهد فدراسیون فوتبال اینگونه که میگویند در این رابطه بی نقش هم نیست.

گویا این گروه ازهنرمندان در همان هتلی اقامت میکردند که تیم ملی فوتبال در آنجا حضور داشت نکته اینجاست که چه شخصی اطلاعات اسکان تیم ملی در هتلها را به آنها انتقال میداده در صورتی که محل اقامت اعضای تیم ملی یکی از محرمانه ترین اطلاعات پیرامون تیم ملی بوده است.

به گفته کافه سینما قصه از آنجا آغاز شد که هتل محل اقامت تیم ملی از قبل مشخص نشد و یکی از موارد محرمانه تیم ها محسوب می شود که تنها فدراسیون فوتبال از آن باخبر است و در حالی که پیشکسوتان اعزامی از سوی فدراسیون فوتبال در هتلی جداگانه مستقر شدند، هنرمندان اعزامی در هتل ملی پوشان حضور داشتند.

جالب اینکه کاروان ایران پس از بازی اول به شهری دیگر رفت و در هتلی جدید مستقر شد و این بار هم هنرمندان به همان هتل رفتند تا مشخص شود از قبل در جریان محل اقامت ملی پوشان بوده اند و پر بیراه نیست اگر بگوییم فدراسیون فوتبال اطلاعات محرمانه را در اختیار اسپانسر هنرمدان قرار داده است.

از سوی دیگر خبرنگاران اعزامی به برزیل نیز که از بی توجهی ها و ناهماهنگی ها گلایه های زیادی دارند، از نزدیک شاهد اهدای بلیت های رایگان از سوی برخی مسئولان فدراسیون فوتبال به هنرمندان اعزامی بوده اند و خیلی ها بر این باورند که اسپانسر هنرمندان نقش ویژه ای در این مسائل ایفا کرده و باعث توجه ویژه فدراسیون فوتبال به هنرمندان اعزامی شده است.

البته رفتن هنرمندان از لحاظ ما و رسانه های دیگری که به این موضوع میپردازند این نیست که چرا آنها رفته اند اتفاقا" شاید رفتن هنرمندان به اینگونه سفرها میتواند پیوندی برای اهالی ورزش و ورزش باشد ولی نکته مهمی اینجاست که چرا در این سفر هیچ فیلم و گزارشی از این حضور در رسانه ها و برنامه های مربوط به جام جهانی در تلویزیون پخش نشد ، شاید دلیل آن هم حضور آنها در هتل تیم ملی باشد چون نزدیک شدن خبرنگاران به محل های اسکان تیم ملی بسیار سخت است.

نکته دیگر این سفر اینجاست که اگر واقعا" فدراسیون این بودجه را تامین کرده چرا اینقدر مخفی کاری می کند و اگر این بودجه را تامین نکرده چرا گزارشات از اختصاص دادن امکانات ویژه به این هنرمندان حکایت می کند ، در هر حال اگر فدراسیون هزینه سفر این عزیزان را فراهم کرده معلوم میشود که فدراسیون فوتبال آنگونه که میگویند بی پول نیست و اگر اسپانسر هزینه آنها را پرداخت کرده چرا هیچ تبلیغی از آن نیست و در این شرایط اینکار چه سودی برای اسپانسر داشته است.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است