عناصر داعش در نزدیکی مرزهای ایران

شبه نظامیان گروه تروریستی داعش که در استان دیاله در شرق عراق حضور دارند، به منطقه‌ای در نزدیکی مرز ایران گریخته‌اند. به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبه نظامیان داعش روز شنبه (۷ تیر) در منطقه ترکمن نشین سعدیه در استان دیاله به سمت کوهستان‌های حمرین که در نزدیکی مرز ایران با عراق واقع شده، گریختند.

 بنابر گزارش پرس تی‌وی، نیروهای مسلح عراقی به همراه گروه‌های قبیله‌ای استان دیاله عملیات گسترده‌ای را علیه تروریست‌های داعش در این منطقه آغاز کرده‌اند. این تحولات در حالی روی می‌دهد که نیروهای ارتش عراق با برخورداری از پشتیبانی هزاران نیروی داوطلب و جنگجویان قبیله‌ای موفق شد کنترل شهر پر التهاب تکریت را از شبه نظامیان منتسب به القاعده بازپس گیرد.

شبه‌نظامیان تکفیری داعش دهم ژوئن کنترل شهر موصل و پس از آن تکریت واقع در ۱۴۰ کیلومتری شمال غرب بغداد را به دست گرفتند. نیروهای مسلح عراقی ظرف چند روز اخیر با تروریست‌هایی که تهدید کرده‌اند فعالیت‌های خشونت‌بار خود را به دیگر شهرهای عراق از جمله بغداد می‌کشانند، وارد درگیری‌های سنگینی شده‌اند.

با این وجود پیشرفت شبه نظامیان با کندی مواجه شده زیرا نیروهای ارتش عراق و جنگجویان داوطلب در جبهه‌های مختلف با آنها درگیر شده و آنها را از چندین منطقه که پیشتر به کنترل درآورده بودند، بیرون راندند. از جمله این شهرها تکریت است که روز شنبه به کنترل نیروهای ارتش عراق درآمد.