باقر صحرارودی هنرمند پیشکسوت تلویزیون و سینما درگذشت

هنرمند پیشکسوت و بازیگر تلویزیون و سینما باقر صحرارودی که به مدت دو سال پس از سکته مغزی در بستر بیماری بود، شب گذشته مقارن اول ماه مبارک رمضان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

زنده یاد صحرارودی متولد 1321 شهر فسا در استان فارس بود و فعالیت هنری خود را از سال 1334 آغاز کرده بود  و مجموعه های طنز تلویزیونی چون کوچه اقاقیا ، راه دور ، سیر و سرکه ایفای نقش کرده بود و در  از آخرین حضور ایشان در سینما میتوان به فیلم هایی چون «گیرنده»، «کلانتری غیرانتفاعی»، «ملک سلیمان» و «ازدواج به سبک ایرانی» اشاره کرد.

به گزارش مهدی علیاری خبرنگار باشگاه هنرمندان مهرداد صحرارودی فرزند این هنرمند پیشکسوت درباره درگذشت پدرش گفت :  پدرم حدود دو ساعت قبل در اولین روز ماه مبارک رمضان (یکشنبه 8 تیرماه) دار فانی را وداع گفت ، وی نزدیک به دو سال بود که به دلیل سکته مغزی در بستر بیماری به سر می برد.

 

«گیرنده»، «کلانتری غیرانتفاعی»، «ملک سلیمان» و «ازدواج به سبک ایرانی» از جمله فیلمهای سینمایی اخیر صحرارودی است. وی در تلویزیون نیز در آثاری چون «راه در رو»، «کوچه اقاقیا» و «سیر و سرکه» با سعید آقاخانی، رضا عطاران و غلامرضا رمضانی همکاری کرده است

پیکر این هنرمند روز سه شنبه 10 تیرماه ساعت 9 صبح از مقابل خانه سینما تشییع شود ذوحشان شاد سینما نون و آب درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به خانواده ایشان و جامعه هنری کشور تسلیت عرض می نماید.

مطلب : محمد بیگی 

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است