فروش لباسهای تبلیغاتی داعش در استانبول

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، پیراهن‌هایی که دارای آرم داعش است و به عنوان اقلام تبلیغاتی این گروهک تروریستی به کار می‌رود در برخی فروشگاه های لباس در استانبول به فروش می‌رسد. در یکی از این فروشگاه‌های که در منطقه باغجیلار استانبول واقع شده است این لباس‌ها تحت عنوان لباس‌های اسلامی فروخته می‌شوند. در واقع تمام لباس‌های این بخش لباس‌های زنانه مانند مانتوهای بلند و چادر است و تنها لباس مردانه این بخش را تی‌شرت هایی با آرم داعش تشکیل می‌دهد.
صاحب این فروشگاه که در یکی از مناطق مذهبی استانبول قرار دارد در مصاحبه با خبرنگار روزنامه یورت ترکیه خبر داده است که به زودی این محصول جدید خود را که مزین به مهر پیامبر اکرم(ص) است را در سایر مناطق پر رفت و آمد استانبول از جمله اسن یورت، گونگورن، باهچلی ائولر، کاینارجا، پندیک و عمرانیه به فروش خواهد رساند.  این درحالی است که روز گذشته معاون نخست‌وزیر ترکیه با گافی که در پاسخ به یک سوال داد، میزان همکاری آنکارا و داعش را برای همه روشن ساخت.
«بولنت آرینچ» معاون «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه با اشتباهی که در پاسخ به یک سوال خبرنگاران مرتکب شد، میزان هماهنگی میان دولت ترکیه و داعش را فاش کرد.
وی طی یک کنفرانس خبری در شهر "بورصه" ترکیه در پاسخ به این سوال که اگر داعش ترکیه را نیز میدان جهاد خود اعلام کند، چه خواهد شد، به ویژه که برخی از اعضای آن اعلام کرده‌اند که استانبول مقصد بعدی آنهاست، گفت: بعید است که این سازمان چنین اقدامی کند و حتی اگر چنین چیزی بر زبان آورده شده باشد، معلوم نیست که چه کسی آن را گفته است. این سازمان ترکیه را هدف قرار نمی‌دهد. وی در ادامه گفت: مقامات مسئول ترکیه به خوبی اهداف این سازمان‌ها و زیرساخت‌های آن را تحلیل و بررسی می‌کنند و آنها هیچی تهدیدی برای ترکیه نیستند.
این اظهارات ارینچ در تاکید اظهارات «کمال قلیچدار اوغلو» است که در ۱۶ ژوئن اعلام کرد که سلاح‌های در دست داعش از سوی اردوغان ارسال شده و بهتر است «احمد داوود اوغلو» وزیر خارجه او از پست خود استعفا کند.

منبع : ابنا