اشکان خطیبی در صحنه ای از نمایش آخرین روزهای اسفند اثری از محمد رحمانیان

اشکان خطیبی هنرمند محبوب کشور که با بازگشت محمد رحمانیان کارگردان مطرح تئاتر ایران به کشور بیشترین فعالیت خود را بر روی این حرفه گذاشته در تازه ترین مصاحبه خود با سایت موسیقی ما درباره اجرا یکی از برترین نمایش های سال گذشته دنیای تئاتر یعنی در روزهای آخر اسفند که در آن حضور درخشانی داشته گفتگویی را انجام داده که آنرا زیر با هم میخوانیم.

قسمتی از مصاحبه اشکان خطیبی با موسیقی ما درباره نمایش در روزهای آخر اسفند اثری از محمد رحمانیان

پیش‌بینی می‌شد پس از موفقیت نسبی و سر و صدا‌هایی که در زمان اجرای کنسرت-تئاتر «در روزهای آخر اسفند...» در رسانه‌ها به وجود آمد، این اجرا تمدید شود. اما شاید برخی انتقادها از سوی رسانه‌های تندرو باعث شد شما از تمدید این برنامه منصرف شوید. این ماجرا صحت دارد؟

راستش نه. پروژه‌های ما ترتیب و اولویت‌بندی خاص خودش را دارد که «در روزهای آخر اسفند...» یکی از برنامه‌هایی بود که برای اجرایش از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود. 20 اجرا پشت سر هم داشتیم و با بهترین خروجی و محتوای ممکن، برنامه‌مان را روی صحنه بردیم. اعتقاد دارم ادامه این اجرا به افت کیفیت ختم می‌شد و باعث می‌شد تنزل پیدا کنیم. می‌شد تمدیدش کنیم، ولی دیگر با ایام فاطمیه تداخل پیدا کرد و ما هم تصمیم گرفتیم دیگر ادامه ندهیم. برنامه‌های دیگری داریم که قطعاً در زمان مشخص اعلام خواهیم کرد. آن اجرا یک‌جور شروع و آغاز این قبیل برنامه‌ها در ایران بود که قرار است در مراحل بعدی، اتفاقات بزرگ‌تر و ویژه‌ای را رونمایی کنیم. ما تازه الفبای این سبک اجرا را در ایران تعریف کرده‌ایم و از این پس می‌خواهیم تجربه‌های جدیدتری از این سبک برنامه‌ها را روی سن ببریم.

پس برخی فشارهای رسانه‌ای در تصمیم‌تان برای عدم تمدید این برنامه نقشی نداشت؟

نه. ما قرار بود 23 اسفند برنامه‌مان را تمام کنیم و در همین تاریخ هم تمامش کردیم. در این قبیل مواقع که اجراهایی جدید و مدرن روی صحنه می‌رود، فشارهای رسانه‌ها همیشه هست. ولی ما بدون مشکل کارمان را تمام کردیم. واقعاً قرار به اجراهای بیشتر نبود. می‌خواستیم در برخی کشور‌های خارجی این برنامه را روی صحنه ببریم ولی برنامه‌های متعدد من در حوزه تئاتر باعث شد فعلاً از تصمیم‌مان صرف‌نظر کنیم.

مطلب : محمد بیگی

برگرفته شده از سایت موسیقی ما

استفاده از این مطالب با ذکر منابع بلا مانع است