رد کارپت فیلمی از رضا عطاران

ردکارپت رضا عطاران که برای اولین بار سال گذشته در جشنواره فیلم سی و دوم فیلم فجر دیده شد در حالی چندی پیش مجوز اکران خود را دریافت کرد که هیچکس فکر نمیکرد بتواند دوباره آنرا ببیند.

در حالی که تنها چند روز از نمایش فیلم ردکارپت در پرده سینماها نمیگذرد آمار استقبال مردم نشان میدهد که این اثر یکی از آثار پرفروش سینمای ایران خواهد شد ، گفتنی است که این فیلم از 5 تیر ماه روی پرده سینماها رفته و اکنون در 25 سینمای تهرانی و 20 سینمای شهرستانی اکران می‌شود.

در همین رابطه علی سرتیپی که پخش ردکارپت را بر عهده دارد گفت : ردکارپت با فروش 83 میلیونی‌ خود در یک شب توانست رکورد فروش تاریخ سینماهای «آزادی‌» و «زندگی» را جابه جا کند.

 

 

ایشان در ادامه گفت : درباره آخرین وضعیت فروش این فیلم اظهار کرد: مجموعه فروش «رد کارپت» تنها در تهران و پس از یک هفته اکران به 305 میلیون تومان رسید، این در حالی است که ما اکنون در ماه مبارک رمضان قرار داریم و شاید هیچ کس فکر نمی‌کرد که این فیلم بتواند به چنین فروشی دست پیدا کند ، نکته جالب توجه این است که «رد کارپت» در یک هفته اکران خود توانسته چندین رکود را جابه جا کند. به عنوان مثال سینما «آزادی» در روز پنجشنبه 12 تیر ماه برای این فیلم 25 میلیون تومان بلیت فروخته است که این رقم در تاریخ این سینما بی‌سابقه است چون بالاترین فروش این سینما به آخرین روز اکران «گشت ارشاد» مربوط بود که 15 میلیون تومان فروخت.

 

رضا عطاران در نمایی از فیلم رد کارپت

علی سرتیپی مدیرعامل فیلمیران افزود: رکورد دیگر فروش 14/5 میلیون تومانی پردیس زندگی برای این فیلم بود که سابقه نداشت. بالاترین میزان فروش این سینما تاکنون 10 میلیون تومان بوده است.همچنین پردیس سینمایی ملت نیز تنها در شب گذشته 10 میلیون تومان بلیت فروخته است.

 

سرتیپی سپس با اشاره به فروش 83 میلیون تومانی فیلم سینمایی «رد کارپت» در یک روز در ماه مبارک رمضان گفت: چنین فروشی برای یک روز در ماه رمضان فوق العاده و غیرقابل تصور است. باید از تمام دوستان که در این زمینه همکاری می‌کنند، تشکر کنم به ویژه مایلم که از کارکنان سینماآزادی که شب گذشته چندین سانس ویژه را مدیریت کردند تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

 

ایشان همچنین درباره فروش این فیلم در سینماهای شهرستانی اظهار کرد: اکران این فیلم از یکشنبه هفته گذشته در 20 شهرستان آغاز شده است و فروش قابل توجهی دارد به عنوان مثال «رد کارپت» پنجشنبه شب در سینماهای مشهد 12 میلیون تومان فروش داشته که در شرایط فعلی یک رکورد محسوب می‌شود.

 

علی سرتیپی سپس با تاکید براینکه فیلم خوب می‌تواند مخاطب را در هر فصلی به سینما بکشاند، گفت: تقریبا می‌توان گفت همه معتقد بودند که اسفند و ماه مبارک رمضان فصل‌های مرده سینما هستند و کمتر کسی حاضر می‌شد فیلمش را در این دو زمان اکران کند. اما دیدید که «معراجی‌ها» در اسفندماه اکران شد و توانست فروش میلیاردی داشته باشد و «رد کارپت» در هفته اول ماه رمضان با استقبال فوق‌العاده مخاطبان روبرو است. این نشان می‌دهد که مردم به دنبال فیلم خوب هستند و برایشان تفاوتی نمی‌کند که در چه فصلی قرار دارد.

 

سرتیپی درپایان سخنانش به این نکته نیز اشاره کرد : ما در اسفندماه و ماه مبارک رمضان با دو فیلم سینماها را نجات دادیم و از این بابت خوشحالیم. اکران فیلم های معراجی‌ها و رد کارپت نشان می‌دهد که اگر فیلم خوب اکران شود مردم به سینما می‌آیند و فقط نباید دنبال فصل خوب باشیم ما قطعا با برنامه‌ریزی درست این روند را ادامه خواهیم داد و امیدواریم فیلم‌های ساخته شده آنقدر خوب باشند که دیگر فصل مرده در سینمای ایران نداشته باشیم.

 

مطلب : محمد بیگی

برگرفته شده از مصاحبه علی سرتیپی با ایسنا

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است