بازیکنان هلند در ضیافت پنالتی مسابقه آرژانتین

تیم هلند یکی از سی دو تیم حاضر در جام جهانی برزیل بود که کارشناسان فوتبال کشورمان هم فکر نمیکردند یکی از بخت های قهرمانی باشد با هوش مربی خود و تکیه بر بازیکنان مطرح خود تواستند یکی از چهار تیم برتر جام بیستم باشند.

تیم هلند که همیشه به عنوان یک ناکام بزرگ در مسابقات مطرح میشود امسال توانست صعود چشمگیری نسبت به دوره های قبلی خود در جام جهانی داشته باشد این تیم با شکست تیم هایی چون اسپانیا - استرالیا - شیلی - مکزیک - کاستاریکا - به نیمه نهایی جام 2014 برزیل رسید.

تیم هلند که از بازیکنان مطرحی چون ون پرسی - آرین روبن - اشنایدر بهره میبرد با درایت و هوش مربی بزرگ خود توانست نظر کارشناسان فوتبال را به تیم هلند برگرداند و از تی هلند به عنوان یک مدعی یاد کنند.

لوئیز ونخال مربی تیم هلند

اما این تیم در نیمه نهایی به دیدار تیم آرژانتینی رفت که نسبت به هلند از مربی بزرگی بهره نمیبرد و تنها تکیه اش به ابر بازیکن خود لیو مسی است ، اما حساس بودن مسابقات این مرحله باعث شد تا مربی هلند از هجومی بودن تیم خود بکاهد و تنها به کسب نتیجه فکر کند که همین امر باعث شد تا مسابقه به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی هم که حکم بر آن نیست که حتما" تیم خوش ترکیب و تکنیکی برنده شود و اشتباهات فردی و خستگی بازیکنان و انگیزه دروازبان تعین کننده برنده رالی پنالتی ها است.

آرین روبن از بازیکنان کلیدی تیم هلند در جام جهانی

اما در مسابقه هلند و آرژانتین مربی تیم هلند هم اشتباه کرد و بله لوئیز ونخال را شاید بتوان یکی از دلایل باخت هلند در ضربات پنالتی دانست ، اشتباه این مربی بزرگ وقتی اتفاق افتاد که برگ برنده خود در مسابقه قبلی تیمش را در این مسابقه رو نکرد ، او  دروازبان پنالتی گیرش کرول را که در دیدار با کاستاریکا عالی کار کرده بود را به میدان نیاورد و به یاسپر کلیسن گلر اول تیمش اطمینان کرد که همین امر باعث باخت 4 بر 2 هلند در مقابل آرژانتین شد ، شاید دلیل اجرا نکردن این تاکتیک از سوی ونخال در این مسابقه فشار رسانه ها در مسابقه قبلی دانست که آنرا یک رسیک درصد پائین میدانستند.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است