آلمان قهرمان جام جهانی 2014 برزیل شد

فینال جام جهانی برزیل شب گذشته پس از نزدیک به سی روز که از آغاز جام جهانی میگذرد بین دو تیم آلمان و آرژانتین در کشور برزیل برگزار شد.

مسابقه نهایی جام جهانی برزیل شب گذشته در حالی انجام شد که بیشتر علاقمندان به فوتبال منتظر تکرار مسابقه نیمه نهایی آلمان در برابر برزیل بودند تا شاید آرژانتین هم اسیر بازی هماهنگ شاگردان یواخیم لو شوند ، ولی این تیم آرژانتین بود که مسابقه را در نیمه اول طوفانی آغاز کرد.

مربی تیم آرژانتین که همانند ایران به بازیکنان خود شکل تدافعی داده بود و چشم به ضد حملات دوخته بود در نیمه اول مسابقه چند موقعیت را بوسیله تک ستاره خود لیو مسی روی دروازه آلمانها خلق کرد که بهترین موقعیت این تیم را هیگوئن در بهت همگان و روی اشتباه مدافع آلمان در یک موقعیت تک به تک از دست داد.

قهرمانی تیم آلمان در جام جهانی 2014 برزیل

اما در نیمه دوم بازی تقریبا" متعادل بود اما این تیم آلمان بود کم کم قدرت خود را در مسابقه با اتکا به بازیکنان ستاره خود به آرژانتین دیکته میکرد.

در نیمه دوم مربی تیم آرژانتین وقتی دید بازیکنانش کارائی لازم را ندارند دست به دو تعویض بی ارزش زد که هیچ تاثیری در روند رو به جلو تیمی آرزانتین ایجاد نکرد و همچنان تیم سابیا تک ستاره بود و تمام امید یک کشور به لیو مسی دوخته شده بود بازیکنی که یک تنه آرژانتین را به فینال مسابقات رسانده بود.

مسابقه دو تیم در پایان نود دقیقه برنده ای در بر نداشت تا اینکه این دیدار به وقت های اضافه رفت با تعویض های اشتباه مربی آرژانتین که از بی بازیکنی تیمش رنج میبرد ولی در آنسوی زمین سرمربی تیم آلمانها که نیمکت پرباری داشت بازیکن جوان خود را روانه میدان کرد ، ماریو گوتزه که به جای سلطان تیم آلمان یعنی میرو کلوزه وارد زمین شد تا قاتل تیم آرژاتینی باشد که خود در دقایق پایانی تیم هایی چون ایران ، فرانسه و .. را از گردونه مسابقات حذف کرده بود.

بله ماریو گوتزه در دققیه 113 وقت اضافه دوم روی پاس شوالره دروازه آرژانتین را گشود و لیو مسی را افسرده کرد ، شماره 10 که میتوان او را خودخواه ترین بازیکن جام معرفی کرد و این بود سرنوشت فینال مسابقات جام جهانی برزیل..

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است