با خوردن یک قرص، زبان خارجی بیاموزید !

محققان پیش‌بینی می‌کنند که تا 3 دهه آینده امکان یادگیری زبان‌های مختلف تنها با خوردن یک قرص فراهم می‌شود. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری ایسنا، «نیکولاس نگروپونته» بنیانگذار آزمایشگاه رسانه و از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) پیش‌بینی می‌کند که دریافت اطلاعات جدید از جمله یادگیری زبان‌های خارجی طی چند دهه آینده تنها از طریق خوردن یک قرص امکانپذیر خواهد شد.

«نگروپونته» که در دهه 1980 میلادی، حذف تدریجی ماوس رایانه را پیش‌بینی کرده بود، معتقد است شیوه یادیگری با چشم تا 30 سال آینده تغییر پیدا کرده و با خوردن یک قرص می‌توانیم براحتی انگلیسی آموخته و آثار شکسپیر را مطالعه کنیم!

قرص حاوی اطلاعات مختلف – از جمله دانش زبان‌های خارجی – پس از مصرف، از طریق خون جذب و راهی مغز می‌شود و فرد می‌تواند براحتی به زبان خارجی که قرص آن را مصرف کرده است، صحبت کند.

این محقق پیش از این در سال 1984 پیش‌بینی کرده بود، به مرور استفاده از ماوس برای کنترل رایانه از بین رفته و انگشتان دست جایگزین آن خواهند شد که این پیش‌بینی امروز در صفحات نمایشی لمسی تبلت و تلفن‌های همراه هوشمند قابل مشاهده است. خرید و مطالعه آنلاین کتاب و روزنامه بر روی صفحه نمایش تلفن همراه، یکی از دیگر پیش‌بینی‌های «نگروپونته» در سال 1995 بود که در دنیای فناوری امروز دیده می‌شود.