مسابقه والیبال ایران و روسیه در لیگ جهانی

مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ جهانی دیشب با دیدار برابر روسیه رسما" برای ایران آغاز شد ، در این دیدار که دیشب انجام شد تیم کشورمان توانست در مقابل قهرمان دوره قبل این مسابقات بدرخشد و یک امتیاز را به خود اختصاص دهد.

در این مسابقه که دیشب در سالن نلسون ماندلا شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد در شبی که میلاد عبادی پور بازیکن جوان تیم کشورمان پر اشتباه ظاهر شد امیر غفور خوش درخشید و توانست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و به نقل از سایت فدراسیون جهانی غفور از تيم ملی ايران با کسب 30 امتياز و موزرسکي با کسب 20 امتياز، امتيازآورترين بازيکنان مسابقه بودند.

امیر غفور بازیکن تیم ملی والیبال

تیم ایران در این مسابقه در گیم اول توانست با هماهنگی بازیکنانش خوش بدرخشد و تیم روسیه را با نتیجه 25 بر 18 شکست دهد اما در گیم های دوم و سوم به دلیل تغییر ترکیب ایران و اشتباه فردی بازیکن جوان تیم والیبال کشورمان این تیم روسیه بود که توانست تیم ایران به ترتیب با نتیجه های 25 بر 18 و 25 بر 21 شکست دهد.

اما درخشش بازیکنان ایران در گیم چهارم آغاز و با سرویس وحشتناک فرهاد قائمی همراه شد و دو تیم در یک رالی در امتیاز 35 برابر شدند که در پایان این تیم کشورمان بود که توانست با درخشش امیر غفور تیم قدرتمند روسیه را 37 بر 35 شکست دهد ومسابقه را به گیم پنج بکشاند.

با آغاز گیم پنجم همه منتظر ادامه درخشش بازیکنان تیم ایران بودند که همین اتفاق هم رخ داد و با شروع این ست تیم کشورمان توانست با چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم روسیه پیش بیفتد ، ولی در ادامه متاسفانه باز هم با اشتباهات فردی بازیکنان ما این تیم روسیه بود که توانست از تیم ایران پیش بیفتد و در نهایت 15 بر 8 تیم کشورمان را شکست دهد.

تیم ایران توانست از این مسابقه یک امتیاز ارزشمند کسب نماید تا منتظر مسابقه امشب برزیل و روسیه باشد ، تیم ایران روز جمعه نیز در دومین دیدار خود به مصاف برزیل میرود.

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است