صعود تاریخی تیم ملی والیبال را به نیمه‌ نهایی لیگ جهانی تبریک می گوییم

تاریخ‌سازی تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ جهانی ادامه دارد. سروقامتان تیم ملی کشورمان که پیش از این با حضور در جمع شش تیم برتر دور نهایی لیگ جهانی دست به کاری بزرگ زده بودند پروژه رویایی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ را تکمیل کردند و با کسب چهار امتیاز از دو بازی خود در بازی‌ها دورنهایی به‌عنوان صدرنشین راهی نیمه‌نهایی لیگ جهانی شدند تا در مصاف با تیم دوم گروه مقابل برای حضور در فینال بجنگند.
اگرچه افتخارآفرینی‌های تیم ملی والیبال یکی دو سالی‌است که مستمر بوده اما اتفاقی که امشب رخ داد ماجرایی متفاوت از همه رویدادهای یکی دو سال گذشته داشت. حالا تیم ملی والیبال کشورمان فقط یک بازی تا حضور در فینال لیگ جهانی فاصله دارد و این چند روز روزهایی است که ما حتی می‌توانیم رویای حضور در فینال لیگ جهانی را هم در سر بپروانیم.
دیشب تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل تیم اول رده‌بندی جهان برای نخستین بار در تاریخ به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی صعود کرد. والیبالیست‌های ایرانی در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال برابر بزیل به میدان رفتند و در یک دیدار زیبا و دیدنی با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای 25-21، 25-19، 23-25 و 28-26 برابر حریف نامدار خود پیروز شد.
پیش از این در دور مقدماتی این دو تیم چهار بار به مصاف هم رفته بودند و هر کدام دوبار یکدیگر را شکست داده بودند. برزیل با پیروزی 3 بریک مقابل روسیه در روز گذشته، صعودش را به جمع چهار تیم برتر مسابقات قطعی کرده بود. اما ایران برای راه یابی به دور بعد تنها به برد در این مسابقه نیاز داشت.
بازیکنان دو تیم از حدود یک ساعت قبل از شروع مسابقه در سالن به گرم کردن پرداختند. همچنین بخش قابل توجهی از جایگاه تماشاگران در اختیار تماشاگران ایرانی بود. فریادهای ایران ، ایران فضای سالن را پر کرده بود. تیم ملی والیبال ایران با پیراهن سرخ و با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، امیر غفور، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف به میدان رفت. همچنین برزیلی های زرد پوش هم در شروع این دیدار بازیکنانی چون لوکارلی، ساتکامپ، رزنده، کاربونرا، والاس دسوزا، لوکاس و ماریو حونیور را در اختیار داشتند.