باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن

چند ماه قبل صادق رئیسی‌کیا مدیرعامل باشگاه راه‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم خبر فروش باشگاه راه آهن را  به حمید استیلی را رسما" اعلام کرد و گفت این انتقال به صورت قطعی انجام شده است.

در همین ارتباط امروز قراربود باشگاه را آهن را که قبلا" در تملک دارایی های بابک زنجانی بوده و پیشتر به خاطر جریاناتی که همه از آن خبر دارند در جریان رسیدگی به پرونده زنجانی دادستانی اعلام کرد که اموال بابک زنجانی برای بازپرداخت بدهی هایش باید فروخته شود به مزایده گذاشته شود.

پس از آنکه چند ماه قبل یکباره خبر رسید حمید استیلی باشگاه راه آهن تهران را هشت میلیارد تومان خریده است و مالک جدیدش سرمربی فصل بعد این تیم هم خواهد بود ، همگان فکر کردند که پرونده را آهن هم بسته شده است ولی دادستانی اطلاعیه ای صادر کرد که در آن صراحتا اعلام شد مالکیت این باشگاه در آستانه لیگ چهاردهم با ابهامات بزرگی روبه روست که این نامه به شرح زیر بوده است.

*نظر به اینکه خبرگزاری تسنیم ضمن درج خبری با عنوان «باشگاه راه آهن ملک زنجانی نبود که به مزایده گذاشته شود، به نقل از صادق رئیسی کیا، مدیرعامل باشگاه راه آهن، تسریع در فروش این باشگاه را ضرورتی برای شرکت تیم در لیگ اعلام نموده است؛ اعلام می گردد به رغم آنکه در زمینه فروش باشگاه مذکور مذاکراتی صورت گرفته است، مع هذا در حال حاضر دادستانی تهران با فروش باشگاه راه آهن به قیمت مذکور موافقت ننموده و لذا در حال حاضر مباحث مطرح شده در مورد این خبر، منتفی است و خرید باشگاه پس از کار شناسی مجدد از طریق مزایده امکانپذیر خواهد بود*

در حالی که شخص صادق رئیسی کیا چند ماه قبل خبر مالکیت حمید استیلی را رسما" تائید و اعلام کرده بود امروز در حالی که مزایده فروش باشگاه راه آهن بود بار دیگر با مصاحبه با رسانه ها رسما" اعلام کرد که حمید استیلی مالک باشگاه راه آهن نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صادق رئیسی ‌کیا پس از جلسه مزایده فروش باشگاه راه‌آهن به نمایندگان دادستان گفت: طبق آگهی‌ که روز گذشته در روزنامه همشهری منتشر شده بود امروز از ساعت 14:00 در محل شرکت سورینت قشم مزایده‌ای در مورد فروش باشگاه راه‌آهن برگزار شد.

رئیسی‌کیا در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه تکلیف مالکیت باشگاه چه خواهد شد، گفت: مالکیت باشگاه در حال حاضر در اختیار قوه قضائیه است و آقای استیلی نیز تنها به عنوان سرمربی در کنار ما خواهند بود و قرار بر این شده آقای استیلی دیگر هیچ هزینه‌ای را برای باشگاه انجام ندهد.

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن تصریح کرد: قرار است امشب از سوی دادستانی برنامه‌ای برای پرداخت هزینه‌ها به من ارائه شود تا هزینه‌های جاری باشگاه از سوی دادستانی پرداخت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است امروز جلسه‌ای با آقای استیلی برگزار کنم و نتایج این جلسه را خدمتشان ارائه دهم تا در مورد آینده تصمیم‌گیری کنند. آقای استیلی دیگر مالک باشگاه راه‌آهن نیستند و قرار است درباره‌ی پرداخت هزینه‌هایی که ایشان انجام داده‌اند با دادستانی جلسه‌ای بگذارد و صحبت کن.د البته باید بگویم از ابتدا نیز قرار نبود آقای استیلی برای این باشگاه هزینه‌ای را انجام دهد اما با توجه به اینکه خودشان خواستند بازیکنان را در تیم نگه دارند هزینه‌هایی را برای باشگاه انجام دادند.

این سخنان را مدیر عامل باشگاه را آهن در حالی مطرح کردند که گویا امروز با توجه به قيمت پايه باشگاه راه‌آهن 12 ميليارد تومان کسانی که برای خريد سهام باشگاه آمده بودند به علت بالا بودن قيمت از خريد خود منصرف شدند و به گفته رئیسی کیا  امروز تنها خریدار بهنام ابوالقاسم‌پور بوده است که به نمایندگی از آقای استیلی در این جلسه شرکت داشته و پیشنهاد خود را مبنی بر خرید به مبلغ 8 میلیارد و 110 میلیون تومان ارائه کرده است اما به خاطر اینکه قیمت کارشناسی‌ای که دادستانی 12 میلیارد تومان اعلام شده بوده مزایده هیچ برنده‌ای نداشت.

حالا با توجه به اين شرايط مشخص نيست که بازي روز پنج‌شنبه استقلال و راه‌آهن برگزار مي‌شود يا خير و به نوعی برگزاری اين بازی منوط به موافقت دادستانی تهران است.

مطلب : محمد بیگی

منبع متن نامه دادستانی : تابناک

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است