زندگینامه حسین معدنی

حسین معدنی در هفدهم اردیبهشت 1350 چشم بر جهان گشود. او والیبال را از سال 1366 زیر نظر مجید ارگی و حسینعلی مهرانپور آغاز کرد و در طول سال ها با پیراهن تیم های باشگاهی همچون : صدا و سیما، بانک کشاورزی، هما، بنیاد شهید، استقلال، فتح، پیکان، دانشگاه آزاد تبریز و آیدانه چالدران به میدان رفت. حسین معدنی مدرک مهندسی شیمی دارد.

با پیکان پنج بار قهرمان لیگ برتر،یک بار قهرمان آسیا،چهار بار نائب قهرمان و یک بار سوم آسیا شد.در سال 1381 هم بهترین پاسور آسیا لقب گرفت. حسین معدنی از سال 1373 تا سال 1380 عضو تیم ملی بوده و در چند دوره مسابقات آسیایی و جهانی نیز کاپیتانی ایران را بر عهده داشت.
او از سال 1386 به مربیگری روی آورد و در عرصه ملی ابتدا در کنار زوران گائیچ به عنوان مربی کار کرد و سپس سه سال سرمربیگری تیم ملی را بر عهده گرفت که حاصل این دوره : دو مدال طلا در آسیا و یک مدال نقره در آسیا و یک مدال نقره در بازی های آسیایی بود.

او در رده ملی سرمربی‌گری تیم‌های ملی بزرگسالان و تیم ملی نوجوانان را بر عهده داشته است، او ایران را به جمع تیمهای حاضر در مسابقه‌های قهرمانی جهان ایتالیا رساند و پس از آن دستیار خولیو ولاسکو و اسلوبودان کواچ شد. معدنی مدتی هم سرمربی تیم والیبال دانشجویان ایران بود.حسین معدنی سرمربی گری تیم‌های باشگاهی مانند داماش گیلان، پیکان، باریج اسانس کاشان و شهرداری تبریز را بر عهده داشته است. حسین معدنی که به دلیل گرفتگی مجرای صفرا در بیمارستان بستری شده بود در دهم مرداد ماه سال 1393 دار فانی را وداع گفت.