تفکیک جنسیتی راه‌ حل مناسبی نیست

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و معاون رییس‌جمهور با بیان اینکه زنان باید فرصت برابر در محیط‌های شغلی داشته باشند، گفت: تفکیک جنسیتی راه‌حل مناسبی برای حل معضلات اجتماعی و مدیریت منابع انسانی نیست.

خانم معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری ایسنا، درباره مصوبه داخلی معاونان شهرداری تهران مبنی بر جداسازی محل کار مردان و زنان در ادارات، افزود: از جزییات این موضوع در شهرداری اطلاع زیادی ندارم اما به طور کلی راه‌حل مدیریت نقش زنان و مردان را تفکیک نمی‌دانم و فکر نمی‌کنم تفکیک زنان و مردان در محیط‌های مختلف شغلی و تحصیلی راه‌حل اساسی برای رفع معضلات اجتماعی و مدیریت منابع انسانی باشد.

وی افزود: برای مدیریت منابع انسانی، ارتقای آگاهی و فرهنگسازی برای تفهیم نقش زنان و مردان و جایگاه هرکدام، نتیجه بهتری خواهد داشت. معاون رییس جمهور با بیان اینکه باید به زنان و مردان فرصت انتخاب مشاغل براساس علاقه خود را بدهیم، گفت: با این کار بسیاری از مناسباتی که در برخی ادارات و دستگاه‌ها ممکن است اتفاق بیفتد را می‌توانیم کاهش دهیم.

خانم ابتکار با تاکید بر اینکه به تفکیک جنسیتی در کلیت موضوع اعتقادی ندارم، گفت: تفکیک جنسیتی تفکری است که به نظر من راه‌حل دقیقی نیست. در بسیاری از موارد زنان و مردان در کنار هم و در فضای سالم مشغول کار هستند و حتی در بسیاری از فضاهای شغلی خانم‌ها مدیریت می‌کنند. بنابراین لازمه محیط شغلی این است که زنان فرصت برابر برای حضور داشته باشند.