تیم کشتی ایران قهرمان جهان شد

تیم ایران با دو طلای یزدانی و کریمی عنوان قهرمانی زودهنگام رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان در کرواسی را از آن خود کرد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، در روز پایانی مسابقات قهرمانی جوانان در کرواسی حسن یزدانی در وزن 66 کیلوگرم در دیدار فینال آرون پیکو پدیده جدید کشتی آمریکا را 7 بر 2 شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد. وی پیش از رسیدن به فینال در دور اول جیون بالفور از کانادا را 10 بر صفر شکست داد و در کشتی دوم 11 بر صفر حریف چینی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد الیاس ژومای از ازبکستان را نیز مقتدرانه و با حساب 12 بر یک شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی نیز علیف از روسیه را 8 بر 4 (ضربه فنی) از پیش رو برداشت و به فینال رسید.

همچنین علیرضا کریمی کشتی‌گیر وزن 84 کیلوگرم ایران در فینال این وزن با بیکوف از قزاقستان روبه رو شد و در پایان در یک کشتی یک‌طرفه با حساب 11 بر 2 حریف خود را شکست داده و سومین طلای کشتی آزاد جوانان ایران در این رقابت‌ها را به دست آورد.

همچنین امین طاهری کشتی‌گیر وزن 120 کیلویی ایران در دیدار رده‌بندی در مقابل حریف خود به مدال برنز رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان دست یافت.

تیم ایران با احتساب امتیازات به دست آمده قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها شد و پس از 20 سال با شکست اقتدار روس‌ها به قهرمانی جهان رسید.