رابین ویلیامز ،هنرپیشه و کمدین معروف آمریکایی خودکشی کرد

 

رابین ویلیامز، یکی از موفق ترین هنرپیشگان و کمدین های آمریکایی در ۶۳ سالگی درگذشت.

 

 

پلیس کالیفرنیا خودکشی و خفگی اعلام کرده در خانه اش در تیبورون پیدا شد. مدیر روابط عمومی این کمدین اعلام کرده او مدت ها از افسردگی رنج می برد.

 

رابین ویلیامز فیلم های بسیاری بازی کرده که از جمله آنها می توان به "صبح بخیر ویتنام"، "خانم داتفایر" "انجمن شاعران مرده" و "گود ویل هانتینگ" اشاره کرد.

 

 

او برای بازی در ویل هانتینگ نابغه درسال ۱۹۹۶ اسکار گرفت.

 

رابین ویلیامز پیشتر درباره اعتیادش به الکل و مواد مخدر آزادانه صحبت کرده بود.

 

او در ماه ژوئیه برای آنچه که خودش "خرده کاری" می نامید به یک مرکز ترک اعتیاد رفته بود.

 

پلیس گفته آنچه به نظر می رسد این است که آقای ویلیامز از خفگی مرده است. اما اظهار نظر دقیق در این خصوص را به بعد موکول کرد که گزارش پزشکی قانونی منتشر شود.

 

همسر رابین ویلیامز، بیانیه ای منتشر کرده و گفته "عمیقا دل شکسته است."

 

در این بیانیه، او از مردم خواسته تا اجازه دهند که خانواده با اندوهشان بسازند: "امیدواریم که تمرکز بر مرگ رابین نباشد، بلکه تمرکز بر بی شمار لحظه ای باشد که او به مردم شادی و خنده هدیه داد."

 

ویلیامز از ازدواج های قبلی اش، سه فرزند داشت.

 

رابین ویلیامز، متولد سال ۱۹۵۱ میلادی در شهر شیکاگو بود. در دوره دبیرستان وارد گروه تئاتر شد و برای یادگیری تئاتر به مدرسه معتبر جولیارد در نیویورک رفت.

 

یکی از معلم هایش او را تشویق کرد تا بخت خود را در کمدی بیازماید.

 

نخستین بار او در یک مجموعه تلویزیونی در سالهای ۷۰ میلادی به نام "مورک و میندی" درخشید. او نقش یک آدم فضایی عجیب را در آن سریال بازی می کرد.

 

او در کنار بازی در فیلم های سینمایی در تمام سال های فعالیتش روی صحنه هم برنامه های کمدی اجرا می کرد.

 

همسر ویلیامز، سوزان اشنایدر اظهار داشته است که: "من همسرم و بهترین دوستم را از دست داده‌ام، در حالی که دنیا یکی از محبوب ترین و زیباترین انسان‌هایش را از دست داد. من به کلی دل شکسته هستم."

مشاهیر به ادای احترام به ویلیامز پرداختند، از جمله همکار کمدینش استیو مارتین که در توییتر خود نوشت: "نمی‌توانم حیرت‌زده تر از این شوم که رابین ویلیامز، استعداد بزرگ، همکار و روح واقعی از دست رفته است."