رغد حسین دختر صدام به دنبال جانشینی پدر با کمک داعش

پیش‌ روی گروه تروریستی "داعش" فرصت انتقام‌گیری را برای رغد حسین، فرزند ارشد صدام دیکتاتور پیشین عراق فراهم کرده است. او با ثروت ده‌ها میلیون دلاری به حمایت از "داعش" برخاسته و در فکر بازگشت به قدرت است. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اشپیگل، "رغد حسین"، دختر ارشد صدام، دیکتاتور پیشین عراق، اکنون در شهر امان، پایتخت اردن در تبعید به سر می‌برد.

ماه ژوئن رغد حسین در مصاحبه‌ای از پیشروی گروه "داعش" در عراق ابراز خوشحالی کرد. این اظهار عقیده در حالی بود که رغد حسین معمولا در زمینه سیاست به ندرت سخن می‌گوید، زیرا این درست همان شرطی است که خانواده سلطنتی اردن در ازای اعطای اقامت به او برایش قائل شده‌اند. در سال ۲۰۰۷ پلیس بین‌الملل (اینترپل) قرار بازداشت رغد حسین را به دلیل حمایت وی از قیام علیه آمریکایی‌ها صادر کرد. دولت اردن اما از تحویل او به امریکا سرباز زد.
به نوشته اشپیگل آنلاین، رغد حسین حالا دیگر به حمایت مالی از داعش دست زده و به شدت از سیاستمداران خاورمیانه انتقاد می‌کند. دارایی دختر صدام را ده‌ها میلیون دلار تخمین می‌زنند.
به نوشته گزارشگر اشپیگل، وضعیت کنونی در عراق شرایط را برای حامیان حزب سرنگون‌شده‌ی بعث فراهم کرده است. افسران عالی‌رتبه‌ی رژیم بعث که با سقوط صدام همه چیزشان را از دست داده بودند، حالا به حقوق‌گیران گروه تروریستی "داعش" تبدیل شده‌اند.
گزارشگر "اشپیگل آنلاین" رغد حسین را فرصت‌شناس خوبی توصیف می‌کند که مانند پدرش شیفته قدرت است. او حتی یک بار شوهرش را، زمانی که فهمید وی قصد سرنگون کردن صدام را دارد، لو داد. در سال 1996 رغد حسین از شوهرش جدا شد و پس از آن صدام مردی را که تا آن زمان دامادش بود، به جوخه اعدام سپرد.
دختر ارشد صدام در تمام این سال‌ها به دنبال فرصتی برای انتقام‌گیری و پا گذاشتن در جای پای پدر بوده است. او حتی به محض سقوط پدرش از قدرت، ادعای جانشینی وی را مطرح کرد. رغد حسین مدعی شد که به عنوان فرزند بزرگ خانواده، میراث سیاسی حق وی است و نه براداران ناتنی یا نوه‌های پسری.